AKP'li belediye, yurttaşlara ekmek karnesi dağıttı
Haber
13 Nisan 2022 - Çarşamba 05:21
 
AKP'li belediye, yurttaşlara ekmek karnesi dağıttı
AKP'li Antep Belediyesi 2 lira 50 kuruş olan ekmeği 1 lira ucuz almaları için yurttaşlara 'indirim kuponu' dağıttı. Uygulama için “Bu ekmek karnesidir. Çok üzüntü verici” yorumları yapıldı.
Gündem Haberi
AKP'li belediye, yurttaşlara ekmek karnesi dağıttı

FERSUDE - Antep Büyükşehir Belediyesi ve Fırıncılar Odası’nın imzaladığı protokolle, ekmekte 1 liralık indirim kuponları hazırlandı. Protokol gereği aradaki fark belediye bütçesinden ödenecek.

 

Savaş döneminin ekmek karneleri

 

Eski CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, AKP’nin 20 yıldır iktidarda olduğunu belirterek, “Onlar dağıtılan kartlara ‘indirim belgesi’ diyor ama bize göre karne” dedi

 

Sözcü’den Ahmet Kaya‘nın haberine göre; CHP’li Yılmaz, “20 yılı aşkın bir süredir iktidarda olan bir partinin bu gün geldiğimiz noktada savaş dönemlerinde yaşanan ekmek karnelerini görmek üzüntü verici” dedi.

 

Fatma Şahin: Ekmekte sıkıntı yok

 

Antep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise bunun bir karne olduğu iddialarını reddetti ve 126 bin dar gelirli aileye aylık 150 ekmeği 1 TL indirimli olarak vereceklerini söyledi.

 

Şahin, “Karne, piyasada bulunmayan bir şeyin ne kadar alınması gerektiğine ilişkin sınırlandırma belgesidir. Ekmekte sıkıntı yok. Bizim yaptığımız destektir. Ramazanda 150 milyon TL’lik gıda paketi yardımı da yapılacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı