Binali Yıldırım: Amerika'da enflasyon 7 kat, bizde 2 kat arttı
Haber
21 Kasım 2021 - Pazar 08:28
 
Binali Yıldırım: Amerika'da enflasyon 7 kat, bizde 2 kat arttı
AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Bakır Evi Başöğretmen Salonu'nda partisinin il başkanlığınca düzenlenen "Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı"nda değerlendirmelerde bulundu.
Siyaset Haberi
Binali Yıldırım: Amerika'da enflasyon 7 kat, bizde 2 kat arttı

FERSUDE - AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Bakır Evi Başöğretmen Salonu'nda partisinin il başkanlığınca düzenlenen "Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı"nda değerlendirmelerde bulundu.

 

'Yolları böldük, gönülleri birleştirdik'

 

Yıldırım, millete hizmet ederek insanların hayatlarını kolaylaştırmak, yaşam standartlarını yükseltmek istediklerini savunarak, şöyle konuştu:

 

 "Bunun için yolları böldük, hayatları birleştirdik, yolları böldük gönülleri birleştirdik. Yolları böldük Türkiye'yi doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine birbirine yakınlaştırdık. Hava yolunu halkın yolu yaptık. Demir yollarının 150 yıllık makus talihini değiştirdik ve milletin gündemine taşıdık. Hızlı tren özlemini gerçeğe dönüştürdük. Bunlarla yetinmedik akıllı ağlarla, fiber ağlarla, internetle, bilişimle, akıllı telefonlarla yurdun dört bir yanını donattık. Şu korona süresince internet olmasaydı esnaf, tüccar, öğrenci nasıl işini yapacaktı, nasıl derslerine devam edecekti. Alışverişimizi nasıl yapacaktık? İşte bunlar bir vizyon ve geleceği görme işidir."

 

'Sorunları torunlarımıza bırakmayacağız'

 

Şehir hastanelerine değinen Yıldırım, şöyle devam etti:

 

 "Şehir hastaneleri için yemediğimiz dayak kalmadı. Niye yapıyorsunuz, kime peşkeş çekiyorsunuz, kimi zengin ediyorsunuz diye bizi yerden yere vuranlar oldu. Bu pandemi sürecinde, bu mikrobun yayılma sürecinde mahcup oldular ve şehir hastaneleri hayat kurtarmaya başladı. Şehir hastanelerinin verdiği hizmeti dünyanın en gelişmiş ülkeleri veremiyor. Bunlar bizim insanımızın hak ettiği şeyler. Sorunları torunlara bırakmayacağız daha fazlasını yapmamız lazım."

 

 'Amerika'da enflasyon 7 kat, bizde 2 kat arttı'

 

Yaşanan salgının tüm dünyada hissedildiğini belirten Yıldırım, Türkiye ekonomisini Batı ülkeleriyle ilginç bir şekilde kıyasladı. Yıldırım şunları kaydetti:

 

 "Şimdi bu pandeminin getirdiği belirsizlik bütün dünyayı kasıp kavuruyor. Bu yaşadığımız hayat pahalılığı, yaşadığımız bu ekonomideki dalgalanmalara mazeret olarak söylemiyorum. Bu bir gerçek, bu bir durum tespiti. Amerika, Avrupa denen ülkeler enflasyon denen bir şey bilmiyordu. Bugün Amerika'da enflasyon sıfırdan yüzde 7'ye çıkmış. Bu ne demek 7 kat artış. Bizde 10'lardan 20'ye çıkmış yani iki kat artış. İyi mi değil. Belirsizliği yönetemezsiniz. Hiçbir ülke belirsizliği yönetemez. Kriz yönetilir belirsizlik yönetilemez. Hepimizin umudu bu belanın bir an önce defolmasıdır."

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı