Bir polis daha intihar etti
Haber
07 Aralık 2021 - Salı 14:30
 
Bir polis daha intihar etti
Meclis gündemine de taşınan polis intiharlarına ilişkin açıklama yapan Emniyet-Sen, 2021’de 100 polisin intihar ettiğini açıklamıştı.
Gündem Haberi
Bir polis daha intihar etti

FERSUDE - İstanbul’un Başakşehir ilçesinde yaşayan bir polis memurunun evinde intihar ettiği öğrenildi. Emniyetten alınan ilk bilgilere göre Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli H.Ç. isimli polis memurunun, kafasına beylik tabancasıyla ateş ederek intihar ettiği açıklandı.

 

Sözcü’den Batuhan Serim’in haberine göre olay sırasında evde bulunan eşi H.Ç.'nin, eşi ile tartıştığını daha sonra mutfaktan silah sesi geldiğini söylediği aktarıldı.

 

Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, 'Özellikle İstanbul Bayrampaşa çevik kuvvette çok yoğun sıkıntı, baskı, yıldırma, yorgunluk, bitkinlik şikayetleri alıyorum' dedi.

 

POLİS İNTİHARLARINDA ARTIŞ

Son dönemde polis intiharlarında yaşanan artış dikkat çekiyor. Meclis gündemine de taşınan polis intiharlarına ilişkin açıklama yapan Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, 2021’de 100 polisin intihar ettiğini belirtmişti.

 

Silahla vurulduğu belirlenen polis H.S.’nin Şile İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli olduğu tespit edildi.

 

Emniyet Genel Müdürlüğü de çıkan haberler üzerine yaptığı açıklamada,  ‘Son dönemde polis intiharlarının arttığı' yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı öne sürülmüştü.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı