Bursa'da metal fabrikalarına grev kararı asıldı
Haber
28 Aralık 2021 - Salı 06:36
 
Bursa'da metal fabrikalarına grev kararı asıldı
Türk Metal Sendikası ile işveren sendikası MESS arasındaki son görüşmede de uzlaşma sağlanamazken, Türk Metal’e bağlı işyerlerine grev kararı asıldı.
Emek Haberi
Bursa'da metal fabrikalarına grev kararı asıldı

FERSUDE - Türk Metal Sendikası ile işveren sendikası MESS arasındaki son görüşmede de uzlaşma sağlanamazken, Türk Metal’e bağlı işyerlerine grev kararı asıldı.

 

Türk Metal Sendikası ile MESS arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanması ve Türk Metal’in grev kararı almasından sonra yasal süreç devam ediyor. Türk Metal Sendikası Bursa’da Renault, TOFAŞ, BOSCH fabrikaları başta olmak üzere örgütlü olduğu bir çok fabrikaya grev kararını astı.

 

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, 25 Aralık 2021 Cumartesi günü sendikasının Gemlik Şubesi kongresinde grev kararı aldıklarını açıklamıştı. Karar sonrası Bursa’daki fabrikalara grev kararı asıldı.

 

Türk Metal Sendikası Tofaş Şube Başkanı Ömürlü Bayram, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “2021-2023 dönemi MESS Grup TİS kapsamında sendika genel merkezimiz tarafından alınan grev kararı, şubemize bağlı Tofaş işletmemizde tutanak altına alınarak 27 Aralık 2021 tarihinde üyelerimiz ile birlikte ilan edildi.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı