Cumartesi Anneleri’nin yargılandığı davaya katılım çağrısı
Haber
23 Kasım 2021 - Salı 05:43
 
Cumartesi Anneleri’nin yargılandığı davaya katılım çağrısı
Gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini sordukları için yargılanan Cumartesi Anneleri, 24 Kasım’da görülecek davaya katılım çağrısı yaptı.
Gündem Haberi
Cumartesi Anneleri’nin yargılandığı davaya katılım çağrısı

FERSUDE - Gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini sordukları için yargılanan Cumartesi Anneleri, 24 Kasım’da görülecek davaya katılım çağrısı yaptı.

 

Kaybedilen yakınlarının akıbetini sormak ve faillerin cezalandırılması talebiyle 25 Ağustos 2018 tarihinde eylemlerinin 700’üncü haftasında toplandıkları Galatasaray Meydanı’nda polis müdahalesi ile gözaltına alınan Cumartesi Anneleri/İnsanları haklarında “İzinsiz toplantı ve gösteri yapmak” suçlamasıyla açılan dava duruşması 24 Kasım’da görülecek.

 

Davaya katılım çağrısı yapan 41 yıl önce gözaltında kaybedilen Hayrettin Eren’in kardeşi Faruk Eren, “Abim Hayrettin Eren’i gözaltında kaybedenler değil, ben yargılanıyorum. 24 Kasım saat 10.00’da Çağlayan Adliyesi’ndeyim. Sen de gel!” paylaşımında bulundu.

 

Öte yandan twitterda da #CumartesiAnneleriYargılanıyor hashtagıyla yapılan paylaşımlarda davaya katılım çağrısı yinelendi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı