Demirtaş'tan Büşra Dede hakkında suç duyurusu
Haber
07 Aralık 2021 - Salı 12:51
 
Demirtaş'tan Büşra Dede hakkında suç duyurusu
Selahattin Demirtaş kendisine ve ailesine yönelik hakaret içeren ifadeleri nedeniyle Büşra Dede hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
Gündem Haberi
Demirtaş'tan Büşra Dede hakkında suç duyurusu

FERSUDE - Youtube kanalında iktidar yanlısı yayınlar yapan Büşra Dede hakkında Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve ailesine yönelik hakaret içeren ifadeleri nedeniyle suç duyurusunda bulunuldu. Demirtaş'ın avukatı Hadi Cin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu açıklamayı yaptı: 

 

"Müvekkilimiz Sayın Selahattin Demirtaş'a yönelik hakaret içeren ifadeler kullanan Büşra Dede isimli kişi başta olmak üzere, tespit edilen kişiler hakkında suç duyurusu yapılmış olup, ayrıca manevi tazminat davaları da açılacaktır. Müvekkilimiz, siyasi kişilerin en ağır şekilde eleştirilebilmesi gerektiğini, hem kendisine hem de başka siyasilere yönelik ağır eleştirilerin sağduyuyla karşılanması ve siyasi eleştiriler söz konusu olduğunda, ifade özgürlüğüne üstünlük tanınması gerektiğini düşünmektedir. Bununla birlikte eleştiriden uzak, hakaret içeren ifadelerin hem kendisine hem de temsil ettiği değerlere ve halka yapılmış gibi kabul edilmesi kaçınılmazdır. Müvekkilimize, halka ve halkın değerlerine yönelik hakaretlerin hoş görülmesi mümkün değildir. Bundan sonra da müvekkilimiz Sayın Selahattin Demirtaş'a, ailesine, temsil ettiği değerlere yönelik hakaret içeren ifadeler kullanan kişilere karşı hukuki yolları işleteceğimizi, suç duyurusunda bulunup manevi tazminat davaları açacağımızı kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız."

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı