DEVA’nın seçim kararına CHP'den ilk yorum
Haber
27 Nisan 2022 - Çarşamba 14:06
 
DEVA’nın seçim kararına CHP'den ilk yorum
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, DEVA’nın seçime tek başına girme kararıyla ilgili olarak, "Seçimlere doğru ilerlerken, bazı belirsizliklerin ortadan kalkması açısından kıymetlidir" dedi.
Gündem Haberi
DEVA’nın seçim kararına CHP'den ilk yorum

FERSUDE - Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, gelecek seçimlere tek başına gireceklerini duyurmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) konuya ilişkin ilk açıklama geldi.
 
 
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, ittifakta bir sorun olmadığını belirterek, şunları ifade etti: “İttifak partileri ittifak içinde kendi logolarıyla yer alıyor. Şu ana kadar Millet İttifakı 4 partiden oluşuyor. 6'ya genişleme durumu var. 6'ya genişleyecek olursa da DEVA, kendi ismi ve logosuyla katılacağını ifade ediyor. Tek bir liste olur mu soruları akıllara gelmişti. DEVA, kendi adını logosunu kullanacağını duyurdu. Bu ittifakla ilgili bir sıkıntıya işaret etmiyor. İttifak partileri, ittifak içinde kendi logolarıyla yer alıyor. Seçimlere doğru ilerlerken bazı belirsizliklerin ortadan kalkması açısından kıymetlidir. Millet İttifakı'nın yol haritası ortadadır. Cumhur İttifakı'nın adayı da daha ilan edilmiş değildir. BBP ile fotoğraf çektirmekten çekinen bir MHP var. Bir üçlü fotoğraf yok. Destici, herkese laf yetiştiriyor ama fotoğrafa giremiyor."
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı