HDP'den Kılıçdaroğlu'na: Kürt sorununa çözümünüz bu mu?
Haber
19 Nisan 2022 - Salı 12:18
 
HDP'den Kılıçdaroğlu'na: Kürt sorununa çözümünüz bu mu?
HDP Sözcüsü Ebru Günay, sınır ötesi operasyona destek veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, “Sizin Kürt sorununa çözümünüz bu mu?” sözleriyle eleştirdi.
Gündem Haberi
HDP'den Kılıçdaroğlu'na: Kürt sorununa çözümünüz bu mu?

FERSUDE - Türkiye’nin, Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ortaklığında dün Federe Kürdistan Bölgesi’nin Zap, Metîna ve Avaşîn bölgelerine yönelik başlattığı operasyon, yoğun çatışmalarla 2’nci gününde devam ediyor. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK), AKP-MHP’nin “Beka savaşı” olarak tanımladığı operasyonun, “İktidarın ömrünü uzatma savaşıdır, sessiz kalanlar bunun suç ortağıdır” açıklaması yaptı. 
 
 
KILIÇDAROĞLU’NDAN DESTEK
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, AKP’nin savaş politikalarına desteğini, Twitter hesabından yaptığı, “Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit operasyonunda, dualarımız kahraman ordumuzla birlikte. Allah bu mübarek ayda, Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin” paylaşımla açıkladı. 
 
 
HDP SÖZCÜSÜ’NDEN ELEŞTİRİ
 
HDP Sözcüsü Ebru Günay, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, Kılıçdaroğlu’nun iktidarın savaş politikalarına desteğini şu sözlerle eleştirdi: “Erdoğan Kürt düşmanlığı üzerinden tüm muhalefeti hizaya getirmek istiyor. Bu savaş ile tüm yaptıklarına meşruiyet sağlamaya çalışıyor. Muhalefet liderinin verdiği tepkiye bakar mısınız? Sizin Kürt sorununa çözümünüz bu mu?
 
 
Kürt sorunun çözümü ve Türkiye’nin demokratik geleceği, ölmek ve öldürmekten geçmiyor. Mübarek Ramazan ayında kan dökmek, ölümlere sebep olmak yerine yaşatmayı ve çözümü savunmaktır kutsal olan.”
 
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı