HDP Genel Merkezi önünde provokasyon: Partililere
Haber
14 Haziran 2022 - Salı 14:37
 
HDP Genel Merkezi önünde provokasyon: Partililere
Türk bayraklarıyla HDP Genel Merkezi önüne gelen bir grup, partilileri "Bir gece ansızın gelebiliriz” diyerek tehdit etti, provokasyon girişiminde bulundu.
Gündem Haberi
HDP Genel Merkezi önünde provokasyon: Partililere

FERSUDE - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkezi önünde provokasyon girişimi yaşandı. Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) pankartı ve siyah çelenk taşıyan bir grup parti binası önüne geldi. En son 5 Mayıs 2022 tarihinde HDP Genel Merkezi'nin önüne getirilen bir grup, parti binası önüne çelenk bırakıp açıklama yapmak istemişti.

 

 "BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ" TEHDİDİ

MA'nın aktardığına göre; Polisler parti binasını zırhlı araçlarla kapatarak, grubun etrafında etten duvar ördü. Grupta yer alan bir kişi, “Dikkat edin bir gece ansızın gelebiliriz” tehdidinde bulundu.

 

Partililer, söz konusu gruba tepki gösterdi. HDP’liler, Kürtçe seçim şarkısı ve alkışlarla grubu protesto etti. Grubun dağılması ardından HDP Dış İlişkiler Komisyonunda Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Feleknas Uca, polislere tepki göstererek, “Siz getirdiniz, siz yaptınız” dedi.

 

DAHA ÖNCE DE OLMUŞTU, POLİS MİLLETVEKİLİNE "SENİ ÇİVİLERİM" DEMİŞTİ

En son 5 Mayıs 2022 tarihinde HDP Genel Merkezi'nin önüne getirilen bir grup, parti binası önüne çelenk bırakıp açıklama yapmak istemişti. Milletvekillerinin tepki göstermesi üzerinde polis, HDP'lilere sözlü ve fiziki saldırılarda bulundu. HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran’ın açıklama yapmasını engellenmişti. Bir polis amiri, Başaran'a "Seni çivilerim" diyerek tehditte bulunmuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı