İstanbul’da fırtına: 2 ölü, 9 yaralı
Haber
29 Kasım 2021 - Pazartesi 14:09
 
İstanbul’da fırtına: 2 ölü, 9 yaralı
Birçok ilçede etkili olan yağmur ve rüzgâr nedeniyle 2 kişi yaşamını yitirdi, 9 kişi yaralandı.
Gündem Haberi
İstanbul’da fırtına: 2 ölü, 9 yaralı

FERSUDE - İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan yağış ve rüzgarın hızı Çatalca’da 105 kilometreyi geçti. İstanbul Deniz Otobüsleri de Pendik, Yenikapı, Kabataş, Kadıköy'den Yalova, Bursa, Bandırma'ya gerçekleştirilen hızlı arabalı vapur ve deniz otobüsü seferlerinden bazılarını iptal ettiğini duyurdu.

İstanbul Şehir Hatları da Kabataş-Adalar, Beşiktaş-Kadıköy, İstinye-Çubuklu Arabalı, Beşiktaş-Adalar, Bostancı-Karaköy-Kabataş, Rumelikavağı-Eminönü, Anadolukavağı-Rumelikavağı-Sarıyer arasında hava muhalefeti nedeniyle seferlerin gerçekleştirilemediği bilgisini paylaştı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, İstanbul Boğazı'nın saat 14.30 itibarıyla çift yönlü gemi geçişlerine kapatıldığını bildirdi.

Öte yandan Avcılar, Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Arnavutköy, Çatalca ve Sultangazi'de rüzgar bazı ağaçları yerinden söktü, çatılardan kopan parçalar aşağı düştü.

 

2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Rüzgarın etkisiyle Esenyurt’ta bir binanın çatısının kopması sonucu yolda geçenlerin üzerine düştü. Bağlarçeşme Caddesi üzerinde meydana gelen olay esnasında orada çocuğu ile birlikte yürüyen Elif Şanver ve 4 kişi çatının altında kaldı. Şanver yaşamını yitirirken, çocuğu hastaneye kaldırıldı.

Sultangazi Malkoçoğlu Mahallesi'nde bulunan bir binanın çatısını onarmak için en üst katına çıkan bir kadın, çatıdan kopan kalas parçasının başına isabet etmesi sonucu yaralandı. Hastaneye kaldırılan kadın hayatını kaybetti.

Öte yandan farklı yerde meydana gelen olaylar nedeniyle 9 kişi de yaralandı.

 

ZONGULDAK’TA BİR KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Zonguldak’ta öğle saatlerinde ZBEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde ameliyathane inşaatında çalışan Serkan Duran, şiddetli rüzgar nedeniyle devrilen duvarın altında kaldı. Hastaneye kaldırılan Duran yaşamını yitirdi.

 

MA

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı