Karadenizli sanatçılara yasak gerekçesi: Görüşlerimizi paylaşmıyor
Haber
24 Mayıs 2022 - Salı 10:52
 
Karadenizli sanatçılara yasak gerekçesi: Görüşlerimizi paylaşmıyor
Karadenizli sanatçılar Apolas Lermi ve Niyazi Koyuncu’nun da konserleri AKP’li belediyeler tarafından iptal edildi.
Kültür Sanat Haberi
Karadenizli sanatçılara yasak gerekçesi: Görüşlerimizi paylaşmıyor

FERSUDE - Son dönemlerde sanatçıların konserlerine ve festivallere yönelik yasaklara bir yenisi daha eklendi. Karadenizli sanatçılar Apolas Lermi ve Niyazi Koyuncu’nun konserleri de iptal edildi. Apolas Lermi, sanal medya hesabından yaptığı paylaşımda 29 Mayıs Denizli konserinin AKP’li Pamukkale Belediyesi tarafından, 11 Haziran Bostancı konserinin ise organizasyon tarafından iptal edildiğini duyurdu. 
 
 
Apolas Lermi paylaşımında iptallerin nedenini olarak “Malum kişinin beni hedef gösteren açıklamaları ve paylaşımları sonucu” ifadelerini kulandı. 
 
 
'GÖRÜŞLERİ' NEDENİYLE YASAKLANDI 
 
Karadenizli sanatçı Niyazi Koyuncu’nun ise Pendik Halk Eğitim Merkezi'nin 25 Mayıs’ta Pendik Sahil Meydanı’nda düzenleyeceği konser de AKP’li Pendik Belediyesi tarafından engellendi. Koyuncu sanal medya paylaşımında “Belediye, iptal gerekçesi olarak kurumlarının ‘değer yargılarını ve görüşlerini’ paylaşmayan bir müzisyenin Pendik meydanlarında konser yapmasına müsaade edilemeyeceğini sunmuştur. Tüm yasaklara ve ötekileştirme çabalarına rağmen şarkılarımızı hep birlikte ve daha gür söylemeye devam edeceğiz” diye belirtti.
 
 
MA
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı