Koronavirüse yakalanan otel işçileri depoda tutuluyor
Haber
31 Temmuz 2021 - Cumartesi 11:38
 
Koronavirüse yakalanan otel işçileri depoda tutuluyor
Bodrum’da bir otelde çalışırken koronavirüse yakalanan 2 işçi, 4 gündür demir saclardan yapılmış bir depoda bekletiliyor.
Emek Haberi
Koronavirüse yakalanan otel işçileri depoda tutuluyor

FERSUDE - Diyarbakır ve Urfa'dan Muğla’nın Bodrum ilçesi Torba Mahallesi'nde bulunan Vogue adında bir otelde çalışan 2 işçi koronavirüse yakalandı. 27 Temmuz’da testleri pozitif çıkan Mehmet Altun ve Halil Kabur isimli işçiler, depo olarak kullanılan bir depoda karantinada tutuluyor. Sıcaklığın 40 derecenin üstünde olduğu bölgede demir saclardan yapılmış depoda kalan işçiler, dağınık ve kirli bir alanda kalıyor.
 
 
‘TAŞERON OLDUĞUMUZ İÇİN'
 
Ajansımıza ulaşan işçi Mehmet Altun, kaldığı otel odasından başka odaya geçileceği söylenerek, depoya götürüldüğünü söyledi. Sıcak havada demir saçtan yapılmış yerde kalmak istemediğini belirten Altun, “Valiliği, kaymakamlığı, 112'yi, emniyeti aradım. Hepsi birbirine yönlendirdi. Bir çare bulamadık. Otelin personeli de virüse yakalanmış ama onlara otel içerisinde oda verilmiş. Biz taşeron işçi olduğunum için sıcağın altında kalmak zorunda bırakılıyoruz” dedi. 
 
 
‘İNSANLIK DIŞI'
 
Yemeklerinin düzenli getirilmediğini belirten Altun, kendilerine su bile verilmediğini dile getirdi. Bu nedenle ilaçlarını da düzenli kullanamadıklarını aktaran Altun, “Normal bir grip hastalığına yakalanmadık bize yapılan bu muamele insanlık dışıdır. Tedavimi düzgün yapamadığım için bugün öksürüklerim arttı” diye konuştu. 
 
Altun, sağlık haklarına erişemediklerini dile getiren, tedavilerinin düzenli bir yerde yapılması için seslerinin duyulmasını istedi. 
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı