Migros depo işçileri yine gözaltına alındı
Haber
05 Nisan 2021 - Pazartesi 13:40
 
Migros depo işçileri yine gözaltına alındı
Direnişlerinin 91’inci gününde işverenlerinin evinin önüne açıklama yapmak isteyen Migros depo işçileri bir kez daha gözaltına alındı.
Emek Haberi
Migros depo işçileri yine gözaltına alındı

 

 

FERSUDE - Sendikaya üye oldukları gerekçesiyle ücretsiz izne çıkarılan daha sonra da Kod-29 gerekçe gösterilerek, işten atılan Migros depo işçileri, direnişlerinin 91’inci günden işe iadelerini talep etmek için işveren Tuncay Özilhan'ın İstanbul Beykoz'da bulunan evinin önünde bir araya gelerek açıklama yapmak istedi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Musa Piroğlu’nun da destek verdiği açıklamaya polis izin vermeyerek müdahale etti. Müdahale sonucunda onlarca işçi gözaltına alındı. 

 

 

İşçilerin gözaltına alınmasına tepki gösteren Musa Piroğlu ise polis ablukasını göstererek, “Bu abluka sadece hakkını arayan işçileri engellemek için kuruluyor” dedi.

 

 

MİGROS İŞÇİSİ HAKKINI ALACAK

 

Devlet bir kez daha patronları koruduğuna şahit olduklarını belirten Piroğlu, “Bir kere daha açığa çıktı ki bu ülkede işçinin hakkı yok. İşçinin hakkını arama hakkı da yok. Migros işçisini işinden atan Tuncay Özilhan’dır. Migros işçisini işten atan bu ülkede demokrasiden söz eden TÜSİAD’ın patronlarıdır. Bu polisler kadınlar öldürülürken, işçiler ölürken yok. Ne zaman hakkımızı arasak karşımıza çıkıyorlar. İşçiler yan yana geldiğinde bu kalkanlar dağılacak. Tuncay Özilhan bunun hesabını verecek. Bu yasağı koyanlar hesabını verecek. İşçiler elinde sonunda hakkını alacak” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı