Öğretmene, 'kızlı erkekli yürüyüş düzenledi' diye soruşturma açıldı
Haber
28 Aralık 2021 - Salı 05:50
 
Öğretmene, 'kızlı erkekli yürüyüş düzenledi' diye soruşturma açıldı
Beyoğlu Anadolu Lisesi’nde Coğrafya öğretmeni Engin Ulus hakkında öğrencileri kızlı-erkekli orman yürüyüşüne götürdüğü gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.
Gündem Haberi
Öğretmene, 'kızlı erkekli yürüyüş düzenledi' diye soruşturma açıldı

FERSUDE - Beyoğlu Anadolu Lisesi’nde Coğrafya öğretmeni Engin Ulus hakkında öğrencileri kızlı-erkekli orman yürüyüşüne götürdüğü gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

 

Kız lisesi olarak eğitim verilen Beyoğlu Anadolu Lisesi'nde 2002 yılında karma eğitime geçilmişti. 172 yıllık okul 2016’da yeniden kız lisesi olmuş, o yıl bu karara karşı öğrenciler eylemler yapmıştı.

 

Gerçek Gündem'den Fırat Fıstık'ın haberine göre Beyoğlu Anadolu Lisesi'nde coğrafya öğretmeni olarak görev yapan Engin Ulus hakkında öğrencileri, orman yürüyüşüne kızlı erkekli götürdüğü gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Açılan soruşturmaya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ulus, "Aynı lise sıralarını paylaşan gençlerin ortak anılara sahip olmasını bir idare neden istemez?” ifadelerini kullandı.

 

Öğretmen Engin Ulus, sosyal medya hesabı üzerinden orman yürüyüşündeki fotoğrafı da paylaşarak şu açıklamayı yaptı:

 

"23 Ekim’de Belgrad Bentler Tabiat parkında organize ettiğim orman yürüyüşüne halihazırda öğrencilerimiz ve üniversite okuyan mezunlarımız katıldı. Bu kalabalığın yarısı öğrenci, yarısı mezun neredeyse ve o mezun öğrenciler içinde sadece bir erkek öğrencimiz var. O kadar öğrenci arasında bir erkek öğrenciyi görüp 17 yaşındaki kız çocuklarını erkeklerle buluşturma suçlaması işte bu fotoğrafın gerçekleştiği etkinlikten çıkmıştır. Okulun mezunları ile öğrencileri arasında bir bağ olmasını, mezunların abilik, ablalık yapmasını, üniversite okuyan mezunlarımızın halihazırdaki öğrencilerimize feyz vermesini, mezunlar ile öğrenciler arasındaki ilişkilerin daha da yaygınlaşmasını, aynı lise sıralarını paylaşan gençlerin ortak anılara sahip olmasını bir idare neden istemez?”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı