Okmeydanı’nda zoraki ‘kentsel dönüşüm’
Haber
09 Haziran 2022 - Perşembe 10:25
 
Okmeydanı’nda zoraki ‘kentsel dönüşüm’
AKP’li Beyoğlu Belediyesi tarafından evlerinden zorla çıkarılmak istenen Okmeydanı halkının direnişi 3’üncü gününde sürüyor.
Gündem Haberi
Okmeydanı’nda  zoraki ‘kentsel dönüşüm’

FERSUDE - AKP'li Beyoğlu Belediyesi'nin "kentsel dönüşüm" adı altında evlerinden zorla çıkarmak istediği Okmeydanı’ndaki Fetihtepe Mahallesi sakinlerinin direnişi 3’üncü gününde sürüyor.

 

Elektrik, su ve doğalgaz tesisatları sökülüp evlerinden çıkarılmaya çalışılan yurttaşlar polis ablukası altında mahallelerinde günlerdir gece gündüz nöbet tutuyor.

 

Avcılar ve Beylikdüzü Belediyesi'nden mahallenin bir kısmındaki elektriğin kesimi için BEDAŞ ekipleri getirildi. Kendilerine "bakım var" denilerek mahalleye getirildiklerini söyleyen BEDAŞ işçileri, "elektrikleri kesin" talimatını yerine getirmeden mahalleden ayrıldı. Onların yerine "Hiper" isimli şirketin taşeron işçileri bölgeye getirilirken bu kez de sayaçlar kapı kapı sökülmeye başlandı.

 

Öte yandan mahallelinin bir kısmanda elektrik ve su dün kesilmişti. Mahalle sakinleri temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekiyor. 
 
 
 
 
Mahalleli sesini daha yüksek sesle duyurmak için 10 Haziran Cuma günü saat 15.00’te Beyoğlu Belediye binası önünde buluşacak.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı