Polisin iki Suriye vatandaşının aracına sahte para ve uyuşturucu yerleştirdiği ortaya çıktı
Haber
30 Mart 2022 - Çarşamba 10:14
 
Polisin iki Suriye vatandaşının aracına sahte para ve uyuşturucu yerleştirdiği ortaya çıktı
İki Suriye vatandaşı 13 Mart tarihinde “Parada sahtecilik ve kullanmak için uyuşturucu bulundurmak” suçlamalarından gözaltına alındı. Yapılan inceleme sonucu Suriyeli yurttaşların aracına sahte parayı ve uyuşturucuyu Esenyurt Yıldırım ekibindeki polislerin yerleştirdiği ortaya çıktı.
Gündem Haberi
Polisin iki Suriye vatandaşının aracına sahte para ve uyuşturucu yerleştirdiği ortaya çıktı

FERSUDE - İki Suriye vatandaşı 13 Mart tarihinde “Parada sahtecilik ve kullanmak için uyuşturucu bulundurmak” suçlamalarından gözaltına alındı. Yapılan inceleme sonucu Suriyeli yurttaşların aracına sahte parayı ve uyuşturucuyu Esenyurt Yıldırım ekibindeki polislerin yerleştirdiği ortaya çıktı. Araçta bulunan yüklü miktar paranın da yine polisler tarafından tutanaklara eksik yazıldığı öğrenildi. Soruşturma devam ederken 6 polis memuru çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

 

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre; 13 Mart tarihinde Esenyurt’ta Muhammed Nadir Hamud ve Maher El Salman isimli şahısların aracı polis ekiplerince durduruldu. Araçta Suriyeli yurttaşların çalıştıkları firmaya ait olduğu belirtilen 9 bin 156 dolar ve 33 bin 900 TL nakit para bulunuyordu. Araç polis ekiplerince arandı.

 

Polislerden şikayetçi oldular

 

Araçta uyuşturucu, yüklü para ve bir kısım sahte para bulunduğu belirtilerek Muhammed Nadir Hamud ve Maher El Salman gözaltına alındı. Yunus Emre Şehit Kenan Kumaş Polis Merkezi’ne götürülen Suriyeli yurttaşlar araçlarına uyuşturucu ve sahte parayı yerleştirenlerin aramayı yapan polisler olduğunu söyleyerek onlardan şikayetçi oldu.

 

Suç delillerini yerleştirmişler

 

Yapılan inceleme sonucu Suriyeli yurttaşlara ait araca uyuşturucu maddeyi polislerin yerleştirdiği ortaya çıktı. Bununla da yetinmeyen polislerin, araçta bulunan 9 bin 156 dolar ve 33 bin 900 TL parayı resmî tutanaklara 3 bin 456 dolar ve 14 bin 770 TL olarak kaydettiği öğrenildi. Araca yine polisler tarafından bir miktar da sahte para yerleştirildi.

 

Tutuklandılar

 

Polisler hakkınca adli ve idari soruşturma başlatıldı. Eylemi gerçekleştirdiği iddia edilen Esenyurt Yıldırım ekiplerde görevli polis memurları Burhan A., İlhami Y., Ekrem Y., Emrah A., Mehmet Salih G., Mehmet S. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Suriyeliler ise serbest bırakıldı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı