Salgında 57 eczacı yaşamını yitirdi
Haber
18 Eylül 2021 - Cumartesi 15:02
 
Salgında 57 eczacı yaşamını yitirdi
Olağan Genel Kurulu’nda salgından ötürü 57 eczacının ve 20 eczane çalışanın yaşamını yitirdiği bilgisini paylaşan İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, “Hiçbir yöneticinin hayal bile edemeyeceği bir süreç yaşadık” diyerek yaşananları özetledi.
Sağlık Haberi
Salgında 57 eczacı yaşamını yitirdi

FERSUDE - İstanbul Eczacı Odası Seçimli Olağan Genel Kurulu toplantısının birinci oturumu bugün Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Odanın mevcut başkan Cenap Sarıalioğlu'nun aday olmadığı genel kurulda, Pınar Özcan ve İmam Hüseyin Çelik İstanbul Eczacı Odası Başkanlığı için adaylığını koydu. 
 
 
Kurulda divan başkanı eczacı Sibel Tarım, son dönemlerde artış gösteren kadın cinayetlerine dikkat çekerek, salonda bulunan tüm kadınları sahneye davet etti. 
 
 
77 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
 
Genel Kurul’da konuşan İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, pandemi sürecinde hayatını kaybeden 57 eczacı ve 20 eczane çalışanının olduğunu belirtti. Sarıalioğlu, "Pandemide en ön grupta savaşan meslek grubu olarak maalesef biz de payımıza düşeni aldık. 57 meslektaşımızı ve 20 çalışanımızı kaybettik. Son 2 yılımızı hep birlikte olağanüstü bir süreçte yaşadık. Bugün yaşayan hiç kimsenin daha önce deneyimlemediği, hiçbir yöneticinin hayal bile edemeyeceği bir süreç yaşadık. Bizler ettiğimiz yeminin gereği 7/24 ilaç hizmetini kesintisiz vermeye çalıştık. İlaç ve danışmanlık hizmeti vermeye çalışırken hastalarımıza maske dezenfektan temin etmeye çalıştık” dedi. 
 
 
RAKAMLARI PAYLAŞTI
 
Dünyada 226 milyon kişinin salgına yakalandığını, 4 milyon 650 bin kişinin de yaşamını yitirdiği bilgisini paylaşan Sarıalioğlu, “Ülkemizde de 6 milyon 700 bin hasta ve 80 bin can kaybı yaşandı. Pandemide en ön grupta savaşan meslek grubu olarak maalesef biz de payımıza düşeni aldık. Bugün hepsini bir kez daha saygıyla, özlemle, minnetle anıyorum" diye ifadelerde bulundu. 
 
 
Sarıalioğlu’nun konuşması ardından kurul devam etti. Odanın yeni başkanı ise yarın Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi'nde yapılacak olan seçimle belli olacak.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı