Soylu'nun "Pervin Buldan'a Murat Karayılan'ın gönderdiği bir kaset var" iddiasına Mithat Sancar'dan yanıt
Haber
16 Haziran 2022 - Perşembe 06:24
 
Soylu'nun "Pervin Buldan'a Murat Karayılan'ın gönderdiği bir kaset var" iddiasına Mithat Sancar'dan yanıt
Mithat Sancar, "Kaset mi, belge mi var, buyursun açıklasın. Açıklamıyorsa bir suç delilini saklama, iki iftira suçu işliyor" dedi.
Siyaset Haberi
Soylu'nun

FERSUDE - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan için, "Buldan'a Murat Karayılan'ın gönderdiği bir kaset var. Bunlar terör örgütünün esiri" iddiasını değerlendiren HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar"Kaset mi, belge mi var, buyursun açıklasın. Açıklamıyorsa bir suç delilini saklama, iki iftira suçu işliyor" dedi.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kanal D'de Hakan Ural ile 'Neler Oluyor Hayatta' programında dün yaptığı konuşmada HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'la ilgili "Bunlar PKK'nın dışında en ufak bir adım atamazlar. Pervin Buldan'a Murat Karayılan'ın gönderdiği bir kaset var. Bunlar esirler. Terör örgütünün esiriler, hem o ideolojiye sahipler ama kurtulmak isteseler de kurtulamazlar" demişti.

 

Gazete Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre; HDP EŞ Genel Başkanı Mithat Sancar ise Soylu'nun iddiasıyla ilgili şunları söyledi:

 

"Söyleyeceğimiz şey çok net, buyursun açıklasın; ne varsa. Kaset mi var, belge mi var, buyursun açıklasın. Açıklamıyorsa suç işliyor. İki suç işliyor. Bir suç delilini saklama, iki iftira suçu. Bizim bu konularda an ufak bir tereddüdümüz, kaygımız yok. Bu mafyatik tarzdır, hukuku çökertme tarzıdır ve Türkiye'de maalesef İçişleri Bakanı konumunda olan biri bunu sınırsız yalan ve iftiralarla yapmakta hiçbir beis görmüyor.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı