TSK ve Uluslararası Koalisyon'dan Rojava’ya askeri ve lojistik takviye
Haber
16 Haziran 2022 - Perşembe 20:12
 
TSK ve Uluslararası Koalisyon'dan Rojava’ya askeri ve lojistik takviye
Türkiye’nin yeni askeri operasyon sinyalini vermesinin ardından ardından Rojava’ya askeri ve lojistik takviyeler devam ediyor.
Gündem Haberi
TSK ve Uluslararası Koalisyon'dan Rojava’ya askeri ve lojistik takviye

FERSUDE - Türkiye’nin  yeni askeri operasyon sinyalini vermesinin ardından ardından alandaki güçlerin Rojava’ya askeri ve lojistik takviyesi devam ediyor. Geçen hafta Suriye Ordusu ve destekçisi İranlı milisler ile Rus Ordusu Türkiye’nin hedefindeki Tel Rıfat ve Menbiç’e takviye yaparken Uluslararası Koalisyon ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) de Suriye’deki üslerine askeri ve lojistik takviyeler devam ediyor.

 

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) kaynakları, "Uluslararası Koalisyon" konvoyunun, dün Kürdistan bölgesinden El-Velid sınır kapısı üzerinden Rojava’nın kuzey ve doğu bölgelerine girdiğini bildirdi.

 

Konvoy, lojistik ve askeri malzeme yüklü 76 araçtan oluşuyordu.

 

Koalisyon konvoyu Haseke'deki askeri üslere yöneldi.

 

6 Haziran'da SOHR aktivistleri, Uluslararası Koalisyon'un kamyonlarının Haseke kentinden çıktığını ve El-Şeddadi ve Deyrizor'daki koalisyon üslerine doğru ilerlediğini gördüklerini bildirdi.

 

Gözlemevi aktivistleri bugün bir Türk askeri konvoyunun Bab El-Seleme sınır kapısından geçişini ve Halep kırsalında TSK ve vekilleri tarafından tutulan bölgelere girişini izledi.

 

Konvoy, tank taşıyan kamyonlar, zırhlı araçlar ve personel taşıyıcılardan oluşuyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı