Türk-İş Başkanı Atalay'dan Asgari ücret açıklaması
Haber
07 Aralık 2021 - Salı 14:14
 
Türk-İş Başkanı Atalay'dan Asgari ücret açıklaması
Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı öncesi konuşan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, “Arzu ettiğimiz gibi bir rakam önümüze gelmezse acele etmenin anlamı yok” dedi.
Ekonomi Haberi
Türk-İş Başkanı Atalay'dan Asgari ücret açıklaması

FERSUDE - Türkiye’de yaklaşık 7 milyon emekçiyi ilgilendiren Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ikinci toplantısı başladı. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay komisyon toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı enflasyon oranlarına ve zamlara değinerek, “TÜİK temsilcisi kusura bakmasın enflasyon yüzde 21 deniyor ama temel gıdalara gelen zamlar ortada” dedi.
 
 
'ACELE ETMENİN ANLAMI YOK'
 
Atalay, dün gerçekleşen memur ve memur emeklilerine verilen yüzde 30-35 arasındaki kümülatif zamma ilişkin ise "Memur da zorda mı zorda, o zaman aynısını işçiye de yapacaklar. İşçiyi bunun dışında tutmaları mümkün değil” ifadesinde bulundu.   
 
Atalay, insanların tebessüm edeceği bir rakamla masadan ayrılmak istediklerini söyledi. Kasım ayında yaptığı açıklamada “Uzatmaya gerek yok 1 hafta içinde sonuca kavuşturalım” ifadelerini kullanan Atalay’ın "Arzu ettiğimiz gibi bir rakam önümüze gelmezse acele etmenin anlamı yok” sözlerini sarf etmesi dikkat çekti.
 
 
Komisyonun üçüncü toplantısı, 9 Aralık'ta gerçekleşecek.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı