Urfa’da bir grup ‘şeriat çağrısı’ yaptı
Haber
29 Nisan 2022 - Cuma 07:42
 
Urfa’da bir grup ‘şeriat çağrısı’ yaptı
Urfa Balıklıgöl’de İsrail’i protesto etmek için toplanan bir grup, üzerinde Kelime-i Tevhid yazılı siyah bayrak açtı ve şeriat çağrısında bulundu.
Gündem Haberi
Urfa’da bir grup ‘şeriat çağrısı’ yaptı

FERSUDE - Urfa Balıklıgöl’de İsrail’i protesto etmek için toplanan bir grup, üzerinde Kelime-i Tevhid yazılı siyah bayrak açtı ve şeriat çağrısında bulundu. İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik şiddet eylemleri kınandı. Protesto görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması tepkilere yol açtı.

 

Şanlıurfa Valiliği, tepkiye yol açan videoyla ilgili açıklama yaptı. Olaya ilişkin adli tahkikatın başlatıldığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:

 

Valilik soruşturma başlattı

 

“27.04.2022 Çarşamba günü Balıklıgöl Platosunda bulunan Dergah Camiinde kılınan teravih namazı çıkışında yaklaşık 200 kişiden oluşan bir grup tarafından 21.30- 21:50 saatleri arasında İsrail’i kınama amacıyla basın açıklaması yapılmış ve okunan duaların ardından, topluluğun emniyet güçlerimizin uyarıları üzerine dağılmaları sağlanmıştır. Basın açıklaması sırasında meydana geldiği iddia edilen ve sosyal medya platformlarında dile getirilen hususlarla ilgili başlatılan adli tahkikat devam etmektedir.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı