GÜNCEL

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bugün başladı

FERSUDE - Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, "Edebiyatımızda 50 Kuşağı” temasıyla kitapseverlere kapılarını açtı. TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlenen 38. Uluslararası İstan...

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bugün başladı
108 Toplam Gösterim

FERSUDE - Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, "Edebiyatımızda 50 Kuşağı” temasıyla kitapseverlere kapılarını açtı.

TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlenen 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, Büyükçekmece’deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde başladı. 2-10 Kasım 2019 tarihleri arasında açık kalacak olan fuar, bu yıl yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılımıyla kapılarını açtı.

Ana teması “Edebiyatımızda 50 Kuşağı” olan fuarın bu yıl ki ‘Onur Yazarı’ ise Adnan Özyalçıner.

Özyalçıner, fuar süresince yaşamı, eserleri ve kendisinin de yazarı olduğu 1950 Kuşağı hakkında düzenlenecek söyleşiler yer alacak. Bu etkinlikler kapsamında fuarın ilk günü “50 Kuşağı ve 50 Yıllık Dostluğun Mektupları: Adnan Özyalçıner, Erdal Öz, Kemal Özer” paneli, “50 Kuşağı’nın Doğuşu” söyleşisi, “50 Kuşağı Öykücülüğü ve Şiiri” paneli; 3 Kasım’da ise “Adnan Özyalçıner ile Fotoğraf Eşliğinde Sohbet” söyleşisi Adnan Özyalçıner’in de katılımıyla gerçekleşecek.

Özyalçıner için TÜYAP tarafından hazırlanan “Mahallem İstanbul” kitabından metinler ve albümünden seçili fotoğraflar kitapla aynı adla düzenlenecek sergide yine okurlarla buluşacak.

Çok sayıda söyleyişi, atölye, panel ve çocuk etkinliklerinin düzenleneceği fuar, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu ise 10.00-20.00 saatleri arasında kitap severlere açık olacak. 10 Kasım akşamı saat 19.00'da sona erecek olan fuara katılım öğrenci, emekli, engelli ve çocuklara ücretsiz.

Kürtçe yayınevleri okuyucularını bekliyor

Kürt yayınevleri de 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’ndaki yerlerini aldı. Aram, Awesta, Lis, Aras, J&J, Hîva, Yöneliş, Deng, Sitav, Pirtuka Kürdî ve Ar yayınevleri okuyucularını açtıkları stantlara bekliyor.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE