SON DAKİKA

56. Altın Portakal Film Festivali Ödülleri sahiplerini buldu

Bu haber 02 Kasım 2019 - 11:30 'de eklendi.

56. Altın Portakal Film Festivali kapanış töreni yapıldı: Ödüller sahiplerini buldu

FERSUDE – “Bozkır”, Ulusal Yarışma’da kazandığı En İyi Yönetmen ve En İyi Yönetmen de dahil olmak üzere 10 ödülle gecenin kazananı oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ödül Töreni 10 bin kişilik spor salonunda yapıldı. ‘Öze Dönüş’ temasıyla gerçekleştirilen festivalin ödül alan filmleri gecede belli oldu.

Bozkır filmine 10 ödül

Ulusal Yarışma’da kazandığı En İyi Film, En İyi Kurgu, En İyi Müzik, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Senaryo, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülleri ile “Bozkır”, Altın Portakal Film Festivali’nin en çok kazananı oldu.

En İyi Kurgu Ödülü’nü “Bozkır” filmiyle Ali Özel, Mahmut Aram ve Yakup İnanlı kazanırken, En İyi Müzik ödülü Hüseyin Özel’in oldu. En İyi Görüntü Yönetmeni ödülü Ümit Çakmaksoy‘a verilirken, En İyi Senaryo ödülünü Ali Özel aldı. En İyi Yönetmen Ödülü’nü Bozkır filmiyle yine Ali Özel kazanırken, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü de Ozan Dağara ve Hakan Emre Ünal paylaştı. Mücahit Koçak, “Bozkır” filmindeki performansıyla aldığı En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü Alican Yücesoy‘la paylaştı.

Film Yönetmenleri Derneği’nin yarışmadaki filmlerden birine verdiği ödülü de Ali Özel’in “Bozkır” filmine verildi.

Behlül Dal En İyi İlk Film ödülünü de “Bozkır” kazandı.

Festivalde ödül kazanan diğer filmler ve isimler şöyle: 

Uluslararası En İyi Erkek Oyuncu ödülünü “Şirin’in Kalesi” filmindeki performasıyla Hamed Behdad alırken, Uluslararası En İyi Yönetmen Ödülü de “Şirin’in Kalesi” filmiyle Rıza Mirkerimi‘ye verildi. 

Ulusal kısa metraj film yarışması Jüri Özel Ödülü’nü “Aylin” filmiyle Ozan Yoleri kazandı.

En İyi Kısa Film ödülü Burcu Aykar’ın yönettiği “Ablam” filmine verildi.

Ulusal Belgesel dalında jüri özel ödülü Ruken Tekeş’in “Ether” adlı yapımına verildi.

En İyi Belgesel Film ise Şirin Bahar Demirel’in yönettiği “Kadınlar Ülkesi”nin oldu.

Uluslararası En İyi Kadın Oyuncu ödülünü Regina Kasse “Üç Yaz” filminde oynadığı rolüyle kazandı.

Uluslararası En İyi Film ödülü “Zaman Her Şeyi Siler” isimli yapıma verildi.

İzleyici ödülü ise Leyla Yılmaz’ın yönettiği “Bilmemek” filmine verildi.

SİYAD En İyi Film ödülü Ümit Ünal’ın yönettiği “Aşk, Büyü vs.” filmine gitti.

Ulusal Yarışma En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü ise “Soluk” filmindeki rolüyle Aslı İnandık’ın oldu.

Ulusal Yarışma’da En İyi Sanat Yönetmeni ödülü Kronoloji filmiyle Meral Efe Yurtseven ve Yunus Emre Yurtseven kazandı.

Ulusal Yarışma’da En İyi Erkek Oyuncu ödülünü iki isim paylaştı: “Küçük Şeyler” filmiyle Alican Yücesoy ve “Bozkır” filmiyle Mücahit Koçak.

Ulusal Yarışma’da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü Selen Üçer “Aşk, Büyü vs.”deki rolüyle kazandı.

Festivalde ilk kez verilen Cahide Sonku Özel Ödülünü “Küçük Şeyler” ve “Kronoloji” filmlerindeki kurgularıyla Selen Taşkın kazandı.

Festivalin kurucusu olan Dr. Avni Tolunay adına verilen Jüri Özel ödülü Ümit Ünal’ın yönettiği “Aşk, Büyü, vs”. ile Kıvanç Sezer’in yönettiği “Küçük Şeyler” filmlerine verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.