Güncel

AKP'li vekil danışmanları, belde belediyesinden çalışmadan maaş almış!

FERSUDE - Elazığ’ın 10 bin nüfuslu Yazıkonak Belde Belediyesi’ni AKP’den alan Saadet Partisi, 30’a yakın bankamatik personeli tespit ettiklerini duyurdu. Bazı AKP’li milletvekili danışmanlarının da b...

AKP'li vekil danışmanları, belde belediyesinden çalışmadan maaş almış!
1 Toplam Gösterim

FERSUDE - Elazığ’ın 10 bin nüfuslu Yazıkonak Belde Belediyesi’ni AKP’den alan Saadet Partisi, 30’a yakın bankamatik personeli tespit ettiklerini duyurdu. Bazı AKP’li milletvekili danışmanlarının da belediyede çalışmamalarına rağmen belediye başkan yardımcılığı kadrosundan maaş aldıkları ortaya çıktı.

Sözcü’nün haberine göre Yazıkonak Belde Belediyesi’nin yeni başkanı Hatif Çadırcı göreve geldiğinde 10.5 milyon borçla karşılaştıklarını söyledi. Belediyenin makam aracının aküsünün bile bitmiş olduğunu belirten Çadırcı, “Servise gidip akü almak istedik servis yetkilisi bize aynen şunu söyledi; biz sizin belediyenize güvenmiyoruz 6 bin lira geçmiş borcunuz var borcunuzu ödemeyene kadar size akü vermiyoruz dedi. O kadar kötü bir durumdaydı ki belediye 650 lira verip akü alacak parası yoktu” dedi.

Geçmişte AKP'li belediyenin anlamsız bir şekilde borçlanma yaptıklarını ifade eden Çadırcı, karşılaştıkları tabloyu şöyle aktardı:

“O kadar abuk sabuk harcamalar yapıldığını gördük ki… Bunun içerisinde 600 bin liranın üzerinde elbise faturası, 400 bin liranın üzerinde yemek faturası, 23 bin lira küsuratında limon fideleri faturası, 17 bin lira tespih faturası, 60 bin lira küsuratında kayısı faturalarıyla karşıladık.”

Bir kişinin 27 senede yapabileceği borcu geçmiş yönetimin beş senede yaptığını belirten Çadırcı, mahkemeye gideceklerini söyledi.

Belediyede 30’a yakın bankamatik memuru tespit ettiklerini söyleyen Çadırcı, milletvekili danışmanlarının bile belediye çalışmamasına rağmen maaş aldıklarını tespit ettiklerini ifade etti:

Çadırcı şöyle devam etti:

“Bunlardan biri Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’ın danışmanı Hıdır Seçkin. Şuanda bu arkadaş Elazığ Belediyesi'nde görev yapıyor. Biz göreve başlamadan önce bir milletvekilinin de yakını buradan maaş alıyormuş, biz gelmeden önce kendisi ayrılmış. Bununla ilgili belgelerimiz mevcut. Biz yönetim olarak belediyemizin incelenmesi için yetkili kurumlardan müfettiş talebinde bulunduk. Ancak şu ana kadar belediyemize herhangi bir müfettiş gelip denetim yapmadı.”

2014 seçimlerinde Yazıkonak Belediye başkanı seçilen AKP'li Nurettin Aydın, 2011 yılında aracında gümrük kaçağı sigara bulundurmaktan iki yıl bir ay hapis cezası alınca İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmıştı. AKP de Aydın’ı partiden ihraç etmişti. Yazıkonak Belediyesi Başkanlığına meclis kararıyla AKP'li Aydın Ayaz getirilmişti.

Haber Yanı Reklam
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE