GÜNCEL

Antep'te şüpheli kadın ölümü: Erkek arkadaşı gözaltına alındı

Antep'te ünlü bir iş insanının oğlu olan erkek arkadaşı Mehmet Kaplan'ın evinin penceresinden düştüğü iddia edilen Duygu Delen yaşamını yitirdi. Mehmet Kaplan, gözaltına alındı. Soruşturmada cinayet şüphesi üzerinde duruluyor.

Antep'te şüpheli kadın ölümü: Erkek arkadaşı gözaltına alındı
120 Toplam Gösterim

FERSUDE - Antep'te ünlü bir iş insanının oğlu olan erkek arkadaşı Mehmet Kaplan'ın evinin penceresinden düştüğü iddia edilen Duygu Delen yaşamını yitirdi. Mehmet Kaplan, gözaltına alındı. Soruşturmada cinayet şüphesi üzerinde duruluyor.

Antep'de dün akşam Batıkent Mahallesi'ndeki 5 katlı bir apartmanın 4. katındaki bir dairenin penceresinden düştüğü iddia edilen Duygu Delen yaşamını yitirdi.

Kanlar içinde kalan genç kadını gören mahalleli, polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrollerde yaşamını yitirdiği belirlenen genç kadının, 17 yaşındaki Duygu Delen olduğu tespit edildi.Delen'in cenazesi, otopsi için Adli Tıp Kurumu'nun morguna kaldırıldı.

Delin'in düştüğü iddia edilen dairenin, ünlü bir iş insanının oğlu olan erkek arkadaşı Mehmet Kaplan'a ait olduğu öğrenildi.

Olayın ardından Mehmet Kaplan, gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Antep Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma başlatıldı. Soruşturmada Delin'in öldürülme şüphesi üzerinde durulduğu belirtildi.

Sosyal medyada tepki

Duygu'nun yaşamını yitirdiği haberinin ardından sosyal medya ayağa kalktı. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı "Duygu için adalet" sloganıyla paylaşım yaptı.

Baro Başkanı'ndan açıklama


Gaziantep Barosu Başkan Bektaş Şarklı da sosyal medyadaki tepkilerin ardından açıklama yaptı. Şarklı, "Gaziantep Barosu Başkanı olarak dosyayı ve hukuki sureci titizlikle takip edecegimizden kimsenin şüphesi olmasın. Dosyayı takip konusunda 3 avukat arkadaşımız görevlendirilmiştir. Kamuyonun bilgisine sunulur. Ayrıca dosya Kadın Hakları Komisyonumuz tarafından da takip edilecektir" dedi.

Trafikte birine çarparak öldürmüş

Gözaltındaki Mehmet Kaplan, 2019 yılında ehliyetsiz ve alkollü olarak kullandığı araçla yaya geçidinde yürüyen 35 yaşındaki Zeynep Berna Atay'a çarparak ölümüne neden olduğu ortaya çıktı.

Kaplan'ın, işlediği cinayet nedeniyle çıkarıldığı mahkeme tarafından, adli kontrol ve bulunduğu ikametten ayrılmaması şartı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi. 

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE