GÜNCEL

Buldan: Demirtaş, Yüksekdağ ve tutuklu siyasetçi arkadaşlarımız tahliye edilmelidir

FERSUDE - HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin grup toplantısında konuştu.  "Demirtaş, yaşadığı sağlık problemini cezaevine giden arkadaşlarımızla ve avukatlarla paylaşmamıştır" ...

Buldan: Demirtaş, Yüksekdağ ve tutuklu siyasetçi arkadaşlarımız tahliye edilmelidir
6 Toplam Gösterim


FERSUDE - HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin grup toplantısında konuştu. 

"Demirtaş, yaşadığı sağlık problemini cezaevine giden arkadaşlarımızla ve avukatlarla paylaşmamıştır" diyen Buldan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Hukuksuzca cezaevinde tutulan Demirtaş, Yüksekdağ ve tutuklu tüm milletvekili, belediye eşbaşkanı arkadaşlarımız ve yine hasta tutsaklar derhal tahliye edilmelidir.

10 kişi Kızılay’da zamları protesto etse etrafını bin polis sarar. Ama bir kadın “tehdit ediliyorum, öldürüleceğim” diye feryat ettiğinde yargı ve devlet görmezden gelir. Yargı iktidarın işlerini takip etmekten, kadın cinayetlerini takip etmeye fırsat bulamıyor!

Futbol topundan korkan bir iktidar var. Amedspor’un büyümesi bunları oldukça rahatsız ediyor. Amedspor, başta olmak üzere bölgedeki futbol takımları halkımızın gözbebeğidir. Amedspor, tüm engellemelere ve baskıya rağmen AKP’nin kalesine gol atmaya devam edecektir.

Bir ayda 350 HDP'li gözaltına alındı. Kadınlar sokakta öldürülür faile dokunulmaz, ama basın açıklaması yaptı diye HDP’liler gözaltına alınır! Kayyımlar görevde tutulur, ancak hırsızlığı ortaya çıkardığı için Selçuk Mızraklı tutuklanır. Bu nasıl bir rezil anlayıştır?

Cemaati darbe yapacak düzeye getiren, kamunun her kademesine darbecileri yerleştiren, darbenin siyasi ayağını sır gibi saklayan kendileridir. Suç arıyorlarsa beraber yürüdükleri yollara baksınlar! Suç arıyorlarsa beraber ıslandıkları yağmura baksınlar.

HDP’yi bitirdikleri gün demokratik taleplerin, toplumsal muhalefetin de biteceğini, herkesin susacağını ve iktidarlarının sağlamlaşacağını düşünüyorlar. Bu nedenle bize yöneliyorlar. Ama yanılıyorlar. HDP bitmez. Bu halk bitmez.

Cumhurbaşkanı Aleviler adına Alevilik tarifi yapmaktadır. Sen Aleviler adına karar veremezsin! Buna yetkin de yok, haddin de. Senin tek yapman gereken Alevilerin inancına ve kimliğine saygı duymak, ayrımcı, ötekileştirici, dışlayıcı politikalardan vazgeçmektir.

Geçenlerde bir kadın pazarda “Millet açlıktan ölüyor” dediği için polis evine gitti ve gözaltına aldı. Tek adam rejiminin yeni Türkiye’si işte budur! Yakında krizin k’sini de alfabeden çıkarırlarsa hiç kimse şaşırmasın

Meclis'te onaylanan termik santrallere filtre takılmasını erteleyen yasa, kamuoyunda tepkinin büyümesi üzerine Cumhurbaşkanı tarafından veto edildi. Ölüm saçan yasayı geçiren AKP’liler veto nedeniyle Erdoğan’a şimdi teşekkür ediyorlar. Tam bir kara mizah örneği.

Haber Yanı Reklam
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE