GÜNCEL

Demirtaş: Kamuoyu oluşturmayı sadece kendim için değil binlerce arkadaşımız sağlık haklarından yararlanabilsinler diye yaptım

FERSUDE - HDP'nin önceki dönem Eş Genel Başkanı olan ve cezaevinde rahatsızlanan Selahattin Demirtaş ile HDP milletvekilleri Erol Katırcıoğlu ve Necdet İpekyüz görüştü. Katırcıoğlu, Demirtaş’ın iyi o...

Demirtaş: Kamuoyu oluşturmayı sadece kendim için değil binlerce arkadaşımız sağlık haklarından yararlanabilsinler diye yaptım
22 Toplam Gösterim

FERSUDE - HDP'nin önceki dönem Eş Genel Başkanı olan ve cezaevinde rahatsızlanan Selahattin Demirtaş ile HDP milletvekilleri Erol Katırcıoğlu ve Necdet İpekyüz görüştü. Katırcıoğlu, Demirtaş’ın iyi olduğunu söylerken Demirtaş’ın kendisine şu cümleyi anlattığını da söyledi: Halkım bilsin, böyle bir hastalığım var.

HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu ve HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz sağlık sorunları yaşayan HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’la Edirne Cezaevi’nde görüştü. Katırcıoğlu, Demirtaş’ın bir hafta önce cezaevinde kısa süreli baygınlık geçirdiğini söyledi. Katırcıoğlu, Demirtaş’ın kendisine şu cümleleri söylediğini de anlattı: “Halkım bilsin böyle bir hastalığım var. Bu koşullarda daha da gelişti…”

Duyulmasını istememiş

Demirtaş’ın kız kardeşi ve avukatı Aygül Bilgi’nin, ağabeyinin bir hafta önce cezaevinde kısa süreli baygınlık geçirdiğini açıklamasının ardından Edirne’de bulunan HDP Milletvekilleri Erol Katırcıoğlu ve Necdet İpekyüz, cezaevinde kendisiyle bir görüşme gerçekleştirdi. Katırcıoğlu, Demirtaş’la görüşmeyi şöyle anlattı: “Şu an bir sıkıntısı yok. Güçlü, dinamik görünüyordu. Önce Abdullah Zeydan ile görüştük. Abdullah Bey, Demirtaş’ın geçen hafta nefes darlığı yaşadığını ve kısa süreli baygınlık geçirdiğini söyledi. Demirtaş’ın kendisi böyle bir olayın duyulmasını istememiş.”

'Halkım bilsin'

Katırcıoğlu, Demirtaş’ın hastaneye sevki konusunda cezaevi yönetimini suçlamadığını söyledi. Katırcıoğlu şöyle devam etti, “Demirtaş, yüksek güvenlikli hapishane koşullarının iyi olmadığını söyledi. Hapishane yönetiminden yana bir sıkıntısı yok. Fakat ‘bir şey olsa hemen bir müdahale şansı yok’ diyor. Alıp her an hastaneye götüremiyorlar. Adalet Bakanlığı’na yazı yazılması gerekiyor. Bu süreç de çok uzuyor. Demirtaş’ın bu durumdan rahatsızlığı var. Hastalığıyla ilgili de şunları söyledi: Halkım bilsin böyle bir hastalığım var. Bu koşullarda daha da gelişti. Hastalığımın tedavisi gerekiyor. Kendisi de hastalığının tam olarak ne olduğunu bilmiyor.”

Gazete Fersude'ye görüşmeyi değerlendiren HDP vekili Necdet İpekyüz, Demirtaş'ın durumunun ve moralinin iyi olduğunu belirterek, Demirtaş'ın hastaneye sevk işleminin gerçekleşmesi olsaydı durumu kamuoyuna taşımayacağını belirttiğini söyledi.

İpekyüz şunları söyledi:

"Demirtaş’ın morali gayet yerindeydi. Bir doktor olarak şöyle söyleyebilirim; böyle durumlarda morale ve dış görünüşe bakılmamalı. İçeriden gelen ne rahatsızlık var o tespit edilmeli. 1 hafta önce bir rahatsızlık yaşıyor ve 3 ayrı bölümde tetkik yapılması isteniyor ancak hastaneye 1 haftalık süreç içerisinde sevki yapılmıyor. Yapılmama nedeni olarak ise bölüm randevularının işlemleri uzun sürdü deniyor. Böyle rahatsızlık yaşayan kim olursa olsun detaylı tetkikleri yapılmalıdır. Demirtaş sosyal medyada gündem olduktan sonra sevk işlemleri yapılıyor. Demirtaş ile görüştüğümüzde kendisi bize, “Ben aslında sevkim gerçekleşseydi bu rahatsızlığımı gündeme taşımayacaktım ancak kamuoyu oluşturmayı sadece kendim için değil içeride olan binlerce arkadaşımız sağlık haklarından yararlanabilsinler diye yaptım” dedi. Ayrıca görüştüğümüzde gayet moralli bir şekilde soran herkese selamlarını iletti."

Haber Yanı Reklam
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE