GÜNCEL

EYT'lilerden Büyük Ankara Mitingi

FERSUDE - Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın (EYT) Ankara Tandoğan meydanında yaptığı dev miting başladı. Mitinge Türkiye'nin dört bir yanından katılım sağlandı. Binlerce EYT'linin katıldığı mitinge b...

EYT'lilerden Büyük Ankara Mitingi
57 Toplam Gösterim

FERSUDE - Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın (EYT) Ankara Tandoğan meydanında yaptığı dev miting başladı. Mitinge Türkiye'nin dört bir yanından katılım sağlandı.

Binlerce EYT'linin katıldığı mitinge birçok milletvekili de destek verdi.

‘Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın (EYT) eylemlerine Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK) yanı sıra CHP ve İYİ Partili milletvekilleri de destek verdi.

Çerkezoğlu: DİSK olarak EYT’liler ile omuz omuzayız

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu da Ankara’da düzenlenen EYT mitinginde konuşan isimler arasında yer aldı. Çerkezoğlu, “Bu topraklarda hak mücadelesi, eşitlik, adalet, demokrasi mücadelesi veriyoruz. Bu mücadele ülkemizin geleceğinin mücadelesidir. Bıkmadan usanmadan bu mücadeleyi birlikte büyütüyoruz. DİSK olarak EYT’liler ile omuz omuzayız. Emeklilik bir yük değil temel bir haktır. Hakkımız olanı istiyoruz, kimseden sadaka istemiyoruz. Devletin ve devleti yöneten hükümetlerin görevi ve sorumluluğudur. Ülkeyi yönetenleri EYT’liletin hakkını sağlamak adına adım atmaya çağırıyoruz. Emeklilik hakkımıza, kıdem tazminatına, çocuklarımızın geleceği için memleketimize sahip çıkacağız” dedi.

Mansur Yavaş: TBMM inşallah bu sese kulak verir

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da EYT’lilerin Ankara’daki eylemine destek verdi. 31 Mart seçimleri öncesi EYT’lilerin sigorta primlerine ilişkin söz verdiğini hatırlatan Yavaş, “Seçim öncesi, EYT’lilerin herhangi bir mağduriyeti, Ankara Büyükşehir’den bir talebi olduğunda, nasıl 150 bin kişiye sosyal yardım yapıyorsak onlara da yardım etmek boynumuzun borcudur demiştik. Hala Belediye Meclisi’nde soru soruyorlar. Bu sorunun muhatabı Meclis’tir. Sizlere söz verip de bunu yapmayanlardır. 31. 12. 2019’dan itibaren sigorta primleriniz yatırılmazsa Ankara’da yaşayanların genel sağlık sigorta pirimini biz yatıracağız. Ayrıca gerek eğitim gerek başka konularda yardım isteyen olursa da kapımız sona kadar açık. TBMM inşallah bu sese kulak verir” diye konuştu.

Haluk Levent şarkılarıyla destek verdi

EYT'lilerin düzenlediği mitinge destek vermek üzere Tandoğan'a gelenlerden biri de sanatçı Haluk Levent'ti. "Yıllardır mücadele ediyorsunuz, en azından iki şarkıyla ben de destek vermek istedim" diyen Levent, sahnede şarkılarını söyledi.

Miting için sosyal medya hesabından duyuruda bulunan EYT Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpaki paylaşımında "Pes etmeden, yılmadan, doğru bildiğimiz hak yolunda yürüyoruz. Bu mücadele için TANDOĞAN'da bulaşacağız" dedi. 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE