11 şehirde öğrenciler alanlara iniyor
Haber
21 Eylül 2021 - Salı 17:28
 
11 şehirde öğrenciler alanlara iniyor
Öğrenci Sendikası, sanal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama da 11 ilde kira ve yurt ücretlerini protesto etmek için alanlara çıkacağını açıkladı.
Eğitim Haberi
11 şehirde öğrenciler alanlara iniyor

FERSUDE - Öğrenci Sendikası, fahiş kira ve yurt ücretleri nedeniyle İstanbul, Ankara ve Sakarya başta olmak üzere toplam 11 ilde sokaklarda yatacaklarını sanal medya hesabı üzerinden duyurdu. Yapılan paylaşımda tüm öğrenciler nöbete davet edilerek, sorunun yetkililer tarafından çözülünceye dek her akşam 21.00 -24.00 arası nöbet tutacakları belirtildi.
 
 
‘YAŞAYACAK YER BULAMAZ HALE GELİYORUZ’
 
Öğrenci Sendikası’nın sanal medya üzerinden yaptığı açıklamada, ev kiralarına gelen zamların şokunu yaşadıklarını belirterek, “Yetersizliğini sürekli dile getirdiğimiz KYK yurtlarının azlığı ve kötü koşulları nedeniyle yaşamak zorunda kaldığımız öğrenci evlerine, ev sahiplerinin zam baskısı da eklenince yaşayacak yer bulamaz hale geliyoruz. Sonuçta pek çoğumuzun barınacak yerimiz yok ve 2021 yılında hala bununla uğraştığımıza inanamıyoruz. Sıra arkadaşlarımızın üniversite önünde uyuyarak başlattığı ve dün yine arkadaşlarımızın sokakta kalarak devam ettirdiği anlamlı protesto öğrencilerin barınma sorununa dikkat çekmek için çok önemli bir adımdı. Ancak daha fazlasını yapmamız gerekiyor. Binlerce öğrencinin barınma sorunu yetkililer tarafından çözülene kadar her akşam bütün sıra arkadaşlarımızı 21.00 -24.00 arası yaşadıkları mahallede bir parkta ya da meydanda akşam nöbetine kalmaya davet ediyoruz. KYK ve kira zamlarına sessiz kalmadık, kalmıyoruz. Bütün sıra arkadaşlarımızı yüksek kiralara ve zamlara ses çıkarmak üzere nöbetimize davet ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.
 
YERLER
 
Eylem yapılacak kentler ve yerler ise şu şekilde:
 
“Ankara: Kuğulu Park
 
Antalya: Cumhuriyet Meydanı yanı Anfi
 
Aydın: Kent Meydanı
 
Edirne: Uğur Mumcu Parkı
 
Eskişehir: Kum Saha Parkı
 
Gaziantep: Masal Parkı
 
İzmir: Büyükpark
 
İstanbul: Kadıköy Yoğurtçu Parkı
 
Manisa: Ulupark
 
Mersin: Marina Sahil
 
Muğla (Bodrum): Tepecik Camii Yanı”
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı