AKM açılışına katılmak isteyenlere, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde PCR testi zorunluğu
Haber
23 Ekim 2021 - Cumartesi 08:42
 
AKM açılışına katılmak isteyenlere, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde PCR testi zorunluğu
CHP İstanbul Milletvekili Sezgİn Tanrıkulu, açılışı 29 Ekim'de gerçekleşecek olan Atatürk Kültür Merkezi’yle (AKM) ilgili davetiyeyi sosyal medya hesabından paylaştı.
Gündem Haberi
AKM açılışına katılmak isteyenlere, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde PCR testi zorunluğu

FERSUDE - CHP İstanbul Milletvekili Sezgİn Tanrıkulu, açılışı 29 Ekim'de gerçekleşecek olan Atatürk Kültür Merkezi’yle (AKM) ilgili davetiyeyi sosyal medya hesabından paylaştı. Açılışla ilgili paylaşılan mesajda "Ankara’da CB Külliyesi’nde ya da İstanbul Vahdettin Köşkü’nde etkinlikten bir gün önce olacak şekilde PCR test verilmesi gerekmektedir" denildi.

 

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Taksim’de bulunan Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) 29 Ekim’deki açılışına ilişkin bir davetiyeyi sosyal medyadan paylaştı. Tanrıkulu, mesaj yoluyla gönderilen davetiyeye ilişkin düşülen nota tepki gösterdi.

 

Tanrıkulu’nun paylaştığı mesaja göre, davetiye ile ilgili şu ifadeler yer aldı:

 

“Katılım durumunu buradan ya da davetiyedeki lcv numarasından 25 Ekim tarihine kadar belirtmeniz müsterhamdır. Ek olarak Ankara’da CB Külliyesi’nde ya da İstanbul Vahdettin Köşkü’nde etkinlikten bir gün önce olacak şekilde PCR test verilmesi gerekmektedir.”

 

 

Duruma tepki gösteren Tanrıkulu, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile bakan Mehmet Nuri Ersoy’u etiketlediği paylaşımında, “Bu açılışa katılmak için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi veya Vahdettin Köşkü’nden başka yerde verilecek PCR testi geçerli değil mi? Neden bu şekilde uygulama gereği duydunuz?” sorularını yöneltti.

 
 
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı