AKP’den ‘öğrenci affı’ açıklaması
Haber
13 Mayıs 2022 - Cuma 13:06
 
AKP’den ‘öğrenci affı’ açıklaması
AKP Grup Başkan Vekili Emin Akbaşoğlu, çeşitli nedenlerle yükseköğretim kurumlarıyla ilişiği kesilen üniversite öğrencilerine, eğitim öğretim haklarına tekrar geri dönebilmeleri için çalışmayı başlattıklarını söyledi. Akbaşoğlu, düzenlemeyi temmuz ayından önce teklife dönüştürerek yasalaştırmak istediklerini kaydetti.
Eğitim Haberi
AKP’den ‘öğrenci affı’ açıklaması

FERSUDE - TBMM'de basın toplantısı düzenleyen AKP Grup Başkan Vekili Emin Akbaşoğlu, öğrenci affına dair açıklmalarda bulundu.

 

Akbaşoğlu, AKP'nin 'öğrenci affı' ile ilgili bir yasal düzenleme üzerinde çalıştığını belirterek, "Üniversite öğrencilerimiz ile ilgili bir çalışma yapıyoruz. Yükseköğretim kurumlarıyla ilişiği kesilen üniversite öğrencilerimize, lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesinde çeşitli nedenlerle eğitim öğretim hakkı sona eren öğrencilerimize, öğrenci affıyla eğitim öğretim haklarına tekrar geri dönebilmeleri imkanı getiren çalışmayı başlattık. Bunun detaylarını daha sonra kamuoyuyla paylaşacağız. Ve 2022-2023 eğitim öğretim yılında üniversite öğrencilerimize lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi olabilme imkanı tekrar kazandırmak süratiyle bu haklarını kullanabilme imkanını düzenleyen bir yasal düzenlemeyi inşallah temmuz ayından önce teklife dönüştürerek yasalaştırmayı arzu ettiğimizi ifade etmek isterim" diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı