AKP'li başkandan ağaç kıyımına tepki
Haber
20 Eylül 2021 - Pazartesi 12:35
 
AKP'li başkandan ağaç kıyımına tepki
AKP'li Köprülü Belde Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Canibeğ ve Serinçayır yaylalarında yaşanan ağaç kıyımına tepki gösterdi.
Ekoloji Haberi
AKP'li başkandan ağaç kıyımına tepki

FERSUDE - Ardahan’ın Göle ilçesine bağlı Köprülü beldesindeki Canibeğ ve Serinçayır yaylalarında ağaç kesimi devam ediyor. Orman İşletmesi Müdürlüğü kontrolünde yapılan kesime karşı çevreciler eylem yapma kararı aldı. Yetkililer bunun üzerine, "Orman kesiminin basına yansıtılmaması karşılığında" kesimi durdurma sözü verdi. Çevreciler eylemlerinden vazgeçerken, ağaç kıyımı tekrar başladı. Köylüler, 8 bin ağacın kesileceğini belirtiyor. 
 
 
ORMAN YOK EDİLİYOR
 
Serinçayır Derneği yöneticilerinden Acer Güven, bölgede yaşanan ağaç kıyımından kaynaklı ekosistemin büyük zarar gördüğünü söyledi. Güven, “Bu süreçte Erzurum Bölge Orman İşletme Müdürlüğü ile başa çıkamaz duruma geldik. Müdürlük, verdiğimiz mücadeleye karşılık orman kesimini durduracağına söz verdi. Buna rağmen orman kesimine sistematik olarak devam ediliyor. Bu konudaki mücadelemize devam edeceğiz. Ancak yetkilileri de bu konuda göreve davet ediyoruz. Ormanların yok edilişini önüne geçilmesini bekliyoruz” dedi. 
 
 
AKP’Lİ BAŞKANDAN TEPKİ
 
Ormanların kesimimine tepki gösteren AKP'li Köprülü Belde Belediye Başkanı Yücel Akkoç ise, ormanın bölge halkının geçim kaynağı ve yaşamın vazgeçilmez temel unsuru olduğunu vurguladı. Akkoç, “Ormanlarımız bizim oksijen depolarımızdır. Ormanlar aynı zamanda hayvancılığın gelişimi için temel unsurdur. Son süreçte ormanlık alanda 8 bin ağacın damgalandığını gördük. Burada artık hayvancılığın yapılamayacağını, 2001 yılında çektiğimiz kuraklık ve susuzluğun daha da artacağını, insanların göç ettiğini ve nüfusun giderek düştüğünü biliyoruz. Buradaki temel şey ağaç kesimi değil” dedi. 
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı