Alev Şahin: Polis, siyah panelvan tipi araçla beni kaçırmaya çalıştı
Haber
20 Ağustos 2021 - Cuma 14:22
 
Alev Şahin: Polis, siyah panelvan tipi araçla beni kaçırmaya çalıştı
Ankara'da mimar Alev Şahin evinin önünde kendisini polis olarak tanıtan kişilerce kaçırılmak istendiğini belirterek "Sizden korkan sizin gibi olsun" diyerek yaşadığı olaya tepki gösterdi.
Gündem Haberi
Alev Şahin: Polis, siyah panelvan tipi araçla beni kaçırmaya çalıştı

FERSUDE - Ankara'da mimar Alev Şahin evinin önünde kendisini polis olarak tanıtan kişilerce kaçırılmak istendiğini belirterek "Sizden korkan sizin gibi olsun" diyerek yaşadığı olaya tepki gösterdi.

 

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işine son verilmesinin ardından işine dönmek için yaptığı eylemler nedeniyle birçok kez gözaltına alınan mimar Alev Şahin, kendisini polis olarak tanıtan kişilerce evinin önünde kaçırılmak istendiğini duyurdu. Şahin, "Biri kadın 6 polis ile beni evimin sokağında çevirip araca binmeye zorlamak kaçırma teşebbüsüdür. Sizden korkan sizin gibi olsun!" dedi.

Şahin sosyal medya platformu Twitter'dan yaşadıklarını şöyle anlattı:

 

Az önce alışveriş yapmak için markete giderken evimin yakınındaki parkta etrafımı 4 polis çevirdi. Bana ifade eksiğim olduğunu söyleyerek birlikte karakola gitmemiz gerektiğini söylediler. Ben de avukatımla kendim gelirim dedim. Ardından 34 YJV 21 plakalı siyah panelvan yaklaştı.

 

Bu araçla kendileri ile gitmemde ısrar ettiler. Ben de gözaltı kararı olmadan hiçbir araca binmeyeceğimi, bu araçlarla insan kaçırdıklarını söyledim. Başka araç getirelim dediler. Yakalama kararı yoksa polis aracına beni bindiremeyeceklerini söyledim. Araca binmeyeceksem parkta sohbet edebileceğimizi söylediler. Polisle sohbet edecek biri değilim dedim. Avukatıma ulaşınca ve durumu anlatınca araca binip uzaklaştılar. Biri kadın 6 polis ile beni evimin sokağında çevirip araca binmeye zorlamak kaçırma teşebbüsüdür. Sizden korkan sizin gibi olsun!

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı