Amida Konserleri izleyici ile buluştu
Haber
06 Şubat 2021 - Cumartesi 19:49
 
Amida Konserleri izleyici ile buluştu
 DTSO'nun tarihi mekânlarda düzenlediği "Geçmişin Sesi Amida Konserleri”nin dördüncüsü, Dêra Mor Petyun Katolik Ermeni Kilisesi'nde gerçekleştirdiği konser izleyici ile buluştu.
Eğitim Haberi
Amida Konserleri izleyici ile buluştu

FERSUDE - Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın (DTSO), kentin tarihi mekânlarında “Geçmişin Sesi Amida Konserleri” adıyla düzenlediği konserler dizisi devam ediyor. Dijital ortamda yayınlanan konserlerin dördüncüsü, Sur ilçesinde 16'ıncı yüzyılda inşa edilen Dêra Mor Petyun Katolik Ermeni Kilisesi'nde gerçekleştirildi.

 

Sanatçılar konserde, Kürtçe’nin Kurmanci, Dimilkî, Soranî ve Hewramî lehçeleri ile birlikte Ermenice ve Türkçe, ezgiler ve klamlar seslendirdi. MA Müzik sanatçıları ve konuk sanatçılardan mey ustası Ertan Tekin ve kemençe ustası Hashem Rashadat’ın da yer aldığı konser, DTSO’nun sosyal medya hesaplarında yayınlandı.

 

 Sosyal medya hesaplarında yayınlanan konser izleyicinin büyük beğenisini kazandı.

 

“Geçmişin Sesi Amida Konserleri”nin ilki, Silvan ilçesindeki Hasuni Mağaraları’nda; ikincisi, Roma döneminden kalma Çınar ilçesindeki Zerzevan Kalesi'nde; üçüncüsü ise inanç ve kültür değerleri ile bilinen antik kent Eğil'de düzenlenmişti.

 

İzlemek için: DTSO: "GEÇMİŞİN SESİ AMİDA KONSERLERİ SUR İÇİ - KİLİSELER" (pscp.tv)

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı