Antalya'da öğrenci intiharları: 'Aklımızdaki sorulara cevap bulmak istiyoruz'
Haber
13 Haziran 2022 - Pazartesi 13:49
 
Antalya'da öğrenci intiharları: 'Aklımızdaki sorulara cevap bulmak istiyoruz'
Antalya’da 3 ayda 4 öğrencinin intihar ettiği iddiasının kamuoyuna yansıması üzerine açıklama yapan resmi kurumlar, intiharların nedenleri konusunda bilgi vermedi.
Gündem Haberi
Antalya'da öğrenci intiharları: 'Aklımızdaki sorulara cevap bulmak istiyoruz'

FERSUDE - Antalya'da son 3 ayda 4 öğrencinin, intihar ettiği iddia edildi. İntiharların gerekçelerine dair bugüne kadar her hangi bir açıklama yapılmazken, durumun kamuoyuna yansıması üzerine Antalya Valiliği, Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü ile Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden yazılı açıklama yapıldı. Elmalılı Hamdi Yazır Yurt Müdürlüğü de dahil olmak üzere kentte yer alan yurt binalarındaki kamera sayılarının detayını paylaşan valilik, buna karşın intiharların ne zaman ve nerede gerçekleştiğine ilişkin herhangi bir ayrıntı vermedi.
 

 

'KAMERALAR 24 SAAT AKTİF'
 
Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü ise yaptığı bir açıklamada, "Gerekli inceleme yapılması için geçtiğimiz hafta içerisinde komisyon kurulmuştur. Komisyonumuz sorumluluk ve yetki alanımızda olmamasına rağmen olayın aydınlatılabilmesi ve önleyici tedbirlerin alınabilmesi amacıyla çalışmalarını devam ettirecek" denildi.

 

 
Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada da, “Olayların meydana geldiği yurtlarımızda güvenlik kameraları 24 saat aktiftir, görüntüler incelenmek üzere ivedilikle ilgili makamlara teslim edilmiştir” diye belirtildi. 
 
 
'SORULARA CEVAP BULMAK İSTİYORUZ'
 
Cihan Gülcan isimli bir Twitter kullanıcısı ise intihar vakalarından birinin 11 Mayıs'ta hayatını kaybeden kardeşi olduğunu söyledi. İntiharın 01.47 saatlerinde gerçekleştiğini ifade eden Gülcan, ancak 05.30'da kardeşinin arkadaşları tarafından aranması öncesinde kardeşinin ölümünden haberdar edilmediğini belirtti. Ailenin bir polise kendi çabalarıyla ölüm haberini teyit ettirdiğini aktaran Gülcan, bunun üzerine yola çıktıklarını ve Yurt Müdürlüğü'nün izinleri olmaksızın kardeşinin eşyalarını arkadaşına teslim ettiğini öğrendiğini, olaya dair çok sayıda soru işaretleri olduğunu paylaşarak, "Tam bir aydır kardeşimin yokluğunun acısıyla yaşıyoruz! Aradan bu kadar zaman geçmesine rağmen henüz hiçbir açıklama duyamadık. Biz de aklımızdaki sorulara cevap bulmak istiyoruz" dedi.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı