Aşı için 'Emperyalist oyun' diyen doktor koronadan hayatını kaybetti
Haber
27 Ağustos 2021 - Cuma 18:52
 
Aşı için 'Emperyalist oyun' diyen doktor koronadan hayatını kaybetti
Gazeteci Uğur Koçbaş, aşıya karşı olan ve koronadan vefat eden Murat Tad'ın yakınlarıyla konuştu: Salgına inanmıyordu, aşı için 'Emperyalist oyun' diyordu.
Gündem Haberi
Aşı için 'Emperyalist oyun' diyen doktor koronadan hayatını kaybetti

FERSUDE - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın korona aşısı olmadığını açıkladığı ve 25 Ağustos'ta koronadan vefat eden Dr. Murat Tad'ın yakınlarıyla gazeteci Uğur Koçbaş konuştu. RS FM'de Atilla Güner'in sunduğu 'Akşam Postası'nın editörü de olan Uğur Koçbaş, katıldığı programda Marat Tad'ın meslektaşları ve aile üyeleriyle yaptığı görüşmeleri şöyle aktardı:

"Dr. Murat Tad, kendisini muhafazakar olarak tanımlayan bir doktor. Kendisini yakından tanıyan isimlerle konuştum. Kırşehir küçük yer o yüzden anlatırken ismimizi geçirme dediler. Doktorun, aşı için ‘emperyalist oyun’ dediğini, Kovid-19 hastalığının aslında varolmadığına, insanların kandırıldığına inandığını anlattılar. Tad, çevresine de bu görüşlerini aktarıyormuş. Bu nedenle ailesiyle bile arası açılmış. Diş hekimi olan eşi ve bir çocuğu Tad’a karşı çıkarak aşı olmuş. Diğer iki çocuğu ise babalarının baskısıyla aşı yaptırmamış. Tedavisini yakından izleyen sağlık çalışanları ile de görüştüm. Onlar da hastalığa yakalandıktan sonra tedaviyi de baştan reddettiğini aktardılar."

 

'YOĞUN BAKIMDA BÜYÜK PİŞMANLIK YAŞADI'

Koçbaş şöyle devam etti: "Ancak sonradan durumu ağırlaşıp yoğun bakıma düşünce çok büyük bir pişmanlık yaşadığını söylemiş. Yoğun bakım sürecini yakından takip eden bir yetkili 'Aşı yaptırmamış olmanın pişmanlığını yoğun bakımda çok derinden yaşadı' diye anlattı. Daha etkili bir tedavi görebileceğini umarak kendi mezun olduğu okul olan Hacettepe’ye naklini istemiş. Aynı yetkili, 'Bir şey değişmeyecekti ama kendisi böyle istiyor diye Ankara’ya sevk ettik. Orada da kurtarılamadı' dedi."

 

AĞABEYİ : BİLSEYDİK BASKI YAPARDIK

Atilla Güner’le Akşam Postası yayınına bağlanan ağabeyi Erdoğan Tad ise, "Keşke aşı olmadığını bilseydik, baskı yapar aşı olmasını sağlardık" ifadelerini kullandı.

 

NE OLMUŞTU?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Operatör Dr. İlhami Atılgan ve patolog Dr. Murat Tad'ın Covid-19 sebebiyle vefat ettiğini belirterek, "Kayıtlarımızdan maalesef, iki değerli hekimin aşı olmadığını öğrendik. Meslektaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz. Benzer acılar artık yaşanmasın." ifadesini kullanmıştı.

Operatör Dr. İlhami Atılgan'ın Ankara'da özel bir muayenede kadın doğum uzmanı olarak hizmet veriyordu, patolog Dr. Murat Tad'ın ise Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doktor öğretim üyesi olarak görev yapıyordu.

 

Gazete Duvar

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı