Erdoğan: Bu ne terbiyesizliktir ya?
Haber
23 Ekim 2021 - Cumartesi 14:52
 
Erdoğan: Bu ne terbiyesizliktir ya?
İş insanı Osman Kavala için çağrı yapan 10 büyükelçiye ilişkin konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "'Bu 10 tane büyükelçinin bir an önce istenmeyen adam ilan edilmelerini hemen halledeceksiniz” dedi.
Gündem Haberi
Erdoğan: Bu ne terbiyesizliktir ya?

FERSUDE - AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Eskişehir Millet Bahçesi, İl Halk Kütüphanesi ve Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni'nde konuştu. 4 yıldır tutuklu bulunan iş insanı Osman Kavala'nın tahliye edilmesi çağrısında bulunan 10 büyükelçiye ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Kavala dediğin Soros'un Türkiye şubesi. 10 büyükelçi onun için Dışişleri Bakanlığı'na geliyor. Bu ne terbiyesizliktir ya? Siz burayı ne zannediyorsunuz? Burası Türkiye, Türkiye! Burada kalkıp da Dışişleri'ne gelip talimat verme gibi bir yola giremezsiniz. Gerekli talimatı ben de Dışişleri Bakanımıza verdim. 'Bu 10 tane büyükelçinin bir an önce istenmeyen adam ilan edilmelerini hemen halledeceksiniz' dedim. Zira, bunlar Türkiye'yi tanıyacaklar, anlayacaklar, bilecekler. Türkiye'yi bilmedikleri, anlamadıkları gün burayı terk edecekler" diye konuştu. 
 
 
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu ve 5 yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı da hedef alan Erdoğan, "Sırf bizi engellemek için terör örgütleriyle birlikte de yan yürürler, darbecilerin yanında da dururlar. Bunlar terörist Selo ile beraber oldular. Bunlarda ar yok. Bunlar Yasin. Börü'yü öldüren Selo değil miydi, oradaki vatandaşları sokağa döken Selo değil miydi? Kalktılar, onu içeriden nasıl çıkarırız bunun gayreti içindeler. Yargı ne diyorsa o! Çıkaramayacaksınız" dedi. 
 
 
DEMİRTAŞ’I HEDEF ALDI
 
Erdoğan, "Bay Kemal bunlarla beraber değil mi? Bay Kemal, Selo aşağı Selo yukarı diyor. Çünkü beraber yatıp kalkıyorlar, beraber yürüyorlar. Bay Kemal, bizi iyi tanı. Biz senin oturup kalktığın yerde değil, milletimizle oturur milletimizle kalkarız” şeklinde konuştu.  Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın geçen haftalarda televizyon programına konuk olduğunu hatırlatarak, "Sen anasın da, Yasin'in (Börü) anası ana değil mi?" dedi.
 
 
ABD, Fransa, Almanya, Hollanda, İsveç, Norveç, Finlandiya, Danimarka, Kanada ve Yeni Zelanda büyükelçileri, Osman Kavala'nın derhal serbest bırakılması çağrısında bulunmuştu
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı