Erdoğan: Her ilimizde sulh komisyonlarını devreye alıyoruz
Haber
27 Eylül 2021 - Pazartesi 12:05
 
Erdoğan: Her ilimizde sulh komisyonlarını devreye alıyoruz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Hakim ve Savcı Kura Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:
Gündem Haberi
Erdoğan: Her ilimizde sulh komisyonlarını devreye alıyoruz

FERSUDE - Bugün Türkiye’de, 21 bin 844 hakim ve savcı görev yapmaktadır. Bu kura töreniyle, hakim ve savcı sayımızı 22 bin 859’a yükseltmiş olacağız.

 

Adalet mülkün temeli olduğu kadar sosyal barışın, refahın, istikrarın, kalkınma ve büyümenin de lokomotifidir. Temel hak ve özgürlüklerin teminat altına alınmadığı, adaletin sağlanamadığı, adalete güvenin zedelendiği bir toplumda siyasi iradenin, ekonomik kalkınma yönünde yapacağı hamlelere eksik kalmaya mahkumdur.

 

(Ankara Adliyesi) İnşallah, 2021 yılı bitmeden yeni adliye binamızın temelini atmayı planlıyoruz.'HER İLİMİZDE SULH KOMİSYONLARINI DEVREYE ALIYORUZ'

Vatandaşlarımızın kamu ile uyuşmazlıklarında mahkeme mahkeme dolaşmadan hakkına kavuşmasını sağlayacağız. Her ilimizde, sulh komisyonlarını devreye alıyoruz.

 

Hakim ve savcı yardımcılığı müessesini bu adli yılda devreye alacağız.

 

İcra konularını, aile hukuku alanında çocukla kişisel ilişki kurulmasından tamamen çıkaracağız. Mağdur hizmetleri mekanizmasını teşhis ederek çocuğun üstün yararını hakim kılacağız ve hukuk güvenliğini artıracak yeni adımlar atacağız.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı