İkizderelilerle dayanışan ekolojistler taş ocağına yürüdü
Haber
30 Ağustos 2021 - Pazartesi 12:13
 
İkizderelilerle dayanışan ekolojistler taş ocağına yürüdü
İkizdere’ye gelerek taş ocağına karşı doğa nöbeti sürdüren köylülerle dayanışan ekolojistler, taş ocağına gerçekleştirilen yürüyüşün ardından İstanbul’a döndü.
Ekoloji Haberi
İkizderelilerle dayanışan ekolojistler taş ocağına yürüdü

FERSUDE - Rize’nin İkizdere ilçesinde Cengiz İnşaat tarafından yapımına devam edilen taş ocağına karşı bölge halkının direnişi 132’nci gününde.  Birçok ilden destek için bölgeye gelen ekolojistlerin katılımıyla taş ocağının bulunduğu alana yürüyüş düzenlendi. Gürdere Köyü’nün girişinde başlayan yürüyüşte, sık sık “Ormanıma, suyuma dokunma” ve “Cengiz defol, İkizdere bizimdir” sloganları atıldı. 
 
Yürüyüşün ardından taş ocağına sırtını dönen grup, bir süre sessizlik eylemi gerçekleştirdi. Eylem sonrası direniş alanına dönen grup ile taş ocağı çalışanları arasında sözlü tartışma yaşandı. Çalışanların tutumuna tepki gösteren grup, kapıları tekme ve yumruklar ile salladı. Ardından slogan ve alkışlar eşliğinde köy meydanına dönüldü. 
 
‘YİNE GELECEĞİZ’
 
Gürdere köyünde 3 gün geçirerek köylülere destek olan grup, otobüslerle dönerken, “Gidiyoruz ama yine geleceğiz” mesajı verdi.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı