İnsan kaçakçıları mültecileri dolandırıldı
Haber
15 Eylül 2021 - Çarşamba 07:57
 
İnsan kaçakçıları mültecileri dolandırıldı
Van'da kadın ve çocukların da aralarında bulunduğu bir grup mülteci, insan kaçakçıları tarafından dolandırıldı.
Gündem Haberi
İnsan kaçakçıları mültecileri dolandırıldı

FERSUDE -  Van'da kadın ve çocukların da aralarında bulunduğu bir grup mülteci, insan kaçakçıları tarafından dolandırıldı. 
 
 
Van’ın Hacıbekir (Xaçort) Mahallesi’nde aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu bir mülteci grubu, insan kaçakçıları tarafından dolandırıldı. Başka bir kente götürülmek vaadiyle paraları alınan mülteciler, ardından tutuldukları evden çıkarıldı. Bunun üzerine mülteciler, şehir merkezine geçti. 
 
 
Mahalledeki başka bir alana toplanan mültecilerle görüşmek için gelen başka insan kaçakçıları mahalleden çıkartıldı. İnsan kaçakçılarını tepki gösteren mülteci ve mahalleliler, kaçakçıların kullandığı araca pet şişe fırlatarak mahalleden çıkardı. 
 
 
‘Dolandırıldık'
 
 
Dolandırıldıklarını söyleyen mültecilerden Nur Muhammed, Taliban’ın Afganistan’ı ele geçirmesi ardından ülkelerini terk etmek zorunda kaldıklarını söyledi. 
 
 
Afganistan’dan Pakistan’a geçtikten sonra İran’a oradan da sınır hattından Türkiye’ye geçtiklerini belirten Muhammed, insan kaçakçılarına kişi başı 900 dolar ödemelerine rağmen istedikleri kente götürülmediklerini ifade etti. 
 
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı