İzmir'de öksüren öğrenci sınavdan çıkarıldı
Haber
27 Haziran 2021 - Pazar 10:54
 
İzmir'de öksüren öğrenci sınavdan çıkarıldı
İzmir’de YKS'ye katılan bir öğrencinin öksürdüğü için sınavdan çıkarıldığı belirtildi. Sınavı geçersiz sayılan öğrenci, “Kazanamazsam böyle bir sebepten değil yapamadığım için olmasını isterdim” dedi.
Eğitim Haberi
İzmir'de öksüren öğrenci sınavdan çıkarıldı

FERSUDE - Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) bugün Türkiye genelinde gerçekleşti. Birçok öğrenci yine geç kaldığı için sınav salonlarına alınmazken, İzmir’de ise bir öğrencinin sınav sırasında öksürdüğü için salondan çıkarıldığı iddia edildi.

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, testi pozitif veya temaslı olan öğrencilerin ayrı salon veya binada sınava alınacağını, pozitif veya temaslı gözetmenlerin ise görevinin iptal edileceğini açıklamıştı. İzmir’de Covid-19 testi pozitif çıkan ve diğer testi pozitif olan veya temaslı olan öğrencilerle, Karşıyaka’daki Emlakbank Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’nde aynı sınıfta sınava giren bir öğrencinin sınavdan çıkarıldığı ileri sürüldü. Edinilen bilgiye göre sınav esnasında öksüren öğrencinin salondan çıkarılarak sınavının geçersiz sayıldığı belirtildi.

Sınavı geçersiz sayılan öğrenci yaptığı açıklamada, “Sınavın ilk 20 dakikasında yaklaşık 5 kere öksürdüm. Gözetmen hoca yanıma gelip elimde olmayan bir sebepten dolayı uyardı, öksürmem durmayınca da ‘Diğer öğrencilerin dikkatinin dağılmaması için seni çıkartmak zorundayım’ dedi ve sınavımı geçersiz saydı. İstediğim bölümü kazanamasam bile bunun yapamadığım için olmasını isterdim, böyle bir sebepten dolayı değil” dedi.

 

Birgün Berkay SAĞOL

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı