Ma Müzik'ten çağrı: Zarok Ma’yı çocuklarımıza armağan edelim
Haber
04 Mart 2021 - Perşembe 16:38
 
Ma Müzik'ten çağrı: Zarok Ma’yı çocuklarımıza armağan edelim
Ma Müzik Akademisi Koordinatörü Şêrko Kanîwar, ‘Zarok Ma’nın kurulabilmesi için başlattıkları kampanyanın bitmesine 3 gün kaldığını hatırlatarak destek çağrısında bulundu
Eğitim Haberi
Ma Müzik'ten çağrı: Zarok Ma’yı çocuklarımıza armağan edelim

FERSUDE - Kadın Korosu, Çocuk Korosu, MA Orkestrası ve Doğal Ritim Orkestrasını bünyesinde barındıran Ma Müzik Akademisi, kurulduğu 4 Mart 2017 tarihinden bu yana Kürt müziğinin geliştirilmesine katkı sunmayı hedefliyor. Akademi, bir süredir planlanan ancak imkansızlıklar nedeniyle ertelenen Zarok Ma projesi için yeni bir destek kampanyası başlattı. Projeyle, doğum öncesi müzik eğitimleri ve 0-5 yaş arası çocuklara ebeveynlerin katılımıyla anadil temelli müzik eğitimi verilecek.

 

KAMPANYANIN BİTMESİNE 3 GÜN KALDI

Zarok Ma’nın kurulması amacıyla 5 Şubat 2021 tarihinde fongogo üzerinden başlatılan ve 220 bin lira toplanması hedeflenen destek kampanyası 27’nci gününde devam ederken, bugüne kadar 177 bin lira destek sağlandı. Kampanyada hedeflenen 220 bin liraya 3 gün içinde ulaşılmadığı takdirde yapılan bağışlar tekrar sahiplerine iade edilecek.

 

Ma Müzik Akademisi Koordinatörü Şêrko Kanîwar, kampanyanın devam ettiğine dikkati çekerek, destek çağrısında bulundu.

 

 

 PROJEYE BÜYÜK İLGİ

Bölge ve Türkiye ile birlikte Avrupa ve Amerika’da bulunan tüm Kürtlerin proje ve kampanyaya büyük ilgi gösterdiğini dile getiren Kanîwar, “Kampanyaya maddi veya manevi destek veren herkese Ma Müzik çalışanları adına sonsuz teşekkür ediyoruz. Yapılan bağışlarla birlikte gördük ki; bizler ve bu ülkenin çocukları umutsuz değiller. Özellikle son üç günde umudun nasıl büyüdüğünü gördük. Şuna inanıyoruz: Kültürünü-dilini seven ve koruyan bütün Kürtlerin, çocukların kendi dilleri ve kültürlerinde çocukluklarını yaşayabilmeleri için sağır, kör ve dilsiz durmayacaklardır. Bu yüzden umutluyuz.” Dedi.

 

Fongogo üzerinden devam eden kampanyanın bitmesine son üç gün kaldığını anımsatan Kanîwar, “Bu ülke çocuklarının umudunu yükseltelim ve onları müziksiz bırakmayalım. Bizler istiyoruz ki Newroz’un ruhuyla Zarok Ma’yı bu ülkenin çocuklarına armağan edelim.” (Yeni Yaşam )

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı