Okmeydanı’nda ‘kentsel dönüşüm’ yıkımı
Haber
08 Haziran 2022 - Çarşamba 13:25
 
Okmeydanı’nda ‘kentsel dönüşüm’ yıkımı
Beyoğlu ilçesinde, Okmeydanı Fatih Mahallesi'nde "kentsel dönüşüm" gerekçesiyle evler yıkılıyor. Yıkımı gerçekleştiren belediye, evlerin su ve elektriklerini de kesti.
Gündem Haberi
Okmeydanı’nda ‘kentsel dönüşüm’ yıkımı

FERSUDE - İstanbul Beyoğlu Belediyesi, Okmeydanı Fetih Mahallesi'nde yaşayan yurttaşları, alanın riskli bölge ilan edilmesi gerekçesiyle zorla evlerinden çıkarmaya çalışıyor. Elektrik ve suları çevik kuvvet ekipleri eşliğinde belediye tarafından kesilen yurttaşlar, evlerinin yıkılmak istenmesine karşı tepki gösteriyor.
 
 
 
Yurttaşlar, kendilerine evlerini boşaltmaları yönünde gönderilen tebligatlara itiraz ettiklerini, hâlâ sonuçlanmasını bekledikleri davalar olduğunu belirtti. Evlerinden çıkmayan mahalleli, dün doğalgaz, elektrik ve sularını kesmeye gelen ekiplere itiraz etse de yurttaşların kapıları koçbaşıyla kırıldı. 15 hanenin elektrik, su ve doğalgazı kesildi. Polis ablukası altında olan mahallede, müdahale esnasında fenalık geçirerek hastaneye kaldırılan ve gözaltına alınan yurttaşlar oldu.  
 
 
 
Her sokak girişine demir bariyer kuran polis, mahalleye giriş yapmak isteyen yurttaşlara, ikamet edip etmediğini soruyor. Fatih Mahallesi sakinleri, yıkıma itiraz ettiklerini ifade etti. (MA)
 
 
 
 
Fotoğraflar: Hayri Tunç
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı