Sultanahmet ve Ayasofya Metaverse'de satışa çıkarıldı
Haber
14 Ocak 2022 - Cuma 15:26
 
Sultanahmet ve Ayasofya Metaverse'de satışa çıkarıldı
Metaverse'de Sultanahmet Camisi için 334 dolar, Ayasofya Camisi için ise 334 bin dolar isteniyor
Gündem Haberi
 Sultanahmet ve Ayasofya Metaverse'de satışa çıkarıldı

FERSUDE - ABD'de sanal emlak şirketi Metaverse Group, SuperWorld isimli bir sanal alışveriş mağazasına yatırım yaptı. Fakat SuperWorld isimli platformda öne çıkan tarihi yapıların satış fiyatları ise dikkat çekti.

 

Sözcü'nün haberine göre, 1 milyon dolar yatırım yapılan SuperWorld isimli platformda Central Park'tan Eyfel Kulesi'ne, Çin Seddi'nden Gize Piramitleri'ne kadar birçok tarihi ve önemli yapı / kripto para ile satın alınabiliyor. SuperWorld'un internet sitesine bakıldığında ise Dünya haritası dijital olarak görülürken, artırılmış gerçeklik özelliğinin de bulunduğu görülüyor.

 

Sultanahmet ve Ayasofya da satılıyor

Platformun internet sitesinde öne çıkarılan yerler arasında Türkiye'den de tarihi yapılar var. SuperWorld'ün öne çıkardığı tarihi yapılardan biri de Sultanahmet Camisi oldu. 0.1 Ethereum'a (yaklaşık 334 dolar satışta olan Sultanahmet Camisi'ni satın almak için ise uyumlu cüzdan gerekiyor.

 

Sultanahmet Camisi'nin hemen yanındaki Ayasofya Camisi'nin 100 Ethereum'a (334.396 dolar) satıldığı görülüyor. Öte yandan platformdaki diğer noktaların da 0.1 Ethereum'a satışta olduğu görülürken Türkiye'de Ayasofya Camisi'nin en yüksek fiyata satışta olduğu kayıtlara geçti.

 

 

Independent Türkçe

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı