Suriye Ordusu ve İran destekli milisler Tel Rıfat’a askeri takviye yaptı
Haber
06 Haziran 2022 - Pazartesi 11:06
 
Suriye Ordusu ve İran destekli milisler Tel Rıfat’a askeri takviye yaptı
Rejim güçleri ve İran destekli milisler kuzey Halep kırsalında YPG kontrolündeki bölgelere askeri takviye yaptı.
Dünya Haberi
Suriye Ordusu ve İran destekli milisler Tel Rıfat’a askeri takviye yaptı

FERSUDESuriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) aktivistleri, Suriye Ordusu  ve İran destekli milislerin kuzey Halep kırsalında YPG kontrolündeki bölgelere askeri takviye yaptığını açıkladı.

 

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kuzeybatı Suriye'de YPG kontrolündeki bölgelere operasyon yapılacağını açıklamasından sonra sözkonusu bölgelere Esad liderliğindeki rejim güçleri ve İran destekli milisler tarafında askeri takviye yapılmaya devam ediliyor.

 

30 mayısta aynı bölgeye askeri lojistik taşıyan onlarca araçlık bir konvoyla takviye yapılmıştı.

 

SOHR kaynaklarına göre, dün gerçekleşen askeri takviyeler Nubl ve El-Zahraa kasabalarından gönderildi ve Halep'in kuzey kırsalındaki Tel Rıfat şehrine ve Kürt ve rejim güçlerinin kontrolündeki Askeri Mengh Havaalanı'na yapıldı.

 

Takviyeler, tanklar, personel taşıyıcılar, topçular, roketatarlar ile İran destekli milisler ve rejim güçlerinin üyelerini taşıyan düzinelerce araçtan oluşuyor.

 

Gözlemevi kaynaklarına göre, takviye kuvvetler Efrin kırsalındaki Şirawa bölgesinde bulunan TSK ve "Milli Ordu" gruplarının cephe hatları boyunca konuşlandırıldı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı