Tahir Elçi davasında Ahmet Davutoğlu dinlenecek
Haber
15 Haziran 2022 - Çarşamba 13:18
 
Tahir Elçi davasında Ahmet Davutoğlu dinlenecek
Diyarbakır 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi, Tahir Elçi cinayetinin işlendiği dönemde başbakan olan Ahmet Davutoğlu'nun dinlenmesine karar verdi.
Gündem Haberi
Tahir Elçi davasında Ahmet Davutoğlu dinlenecek

FERSUDE - Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi cinayeti davasında Sinan Tabur, Mesut Sevgi, Fuat Tan’ın "bilinçli taksirle ölüme sebebiyet vermek"ten 3 yıldan 9 yıla kadar ve hakkında yakalama kararı bulunan PKK üyesi Uğur Yakışır’ın ise “olası kastla ölüme sebebiyet verme” suçundan 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılandığı davanın duruşmasına, verilen aranın ardından yeniden devam edildi. 
 
 
Aranın ardından avukatların taleplerine ilişkin ara karar kuran mahkeme, polisin 12 saniyelik kayıp kamera görüntülerinin silinip silinmediği, montaj yapılıp yapılmadığını ya da görüntülerin neden kesik olduğunun sorulması için ATK'ye müzekkere yazılmasına karar verildi. Yazılan ve cevap gelmeyen müzekkerelere yanıtlanmasının beklenmesine karar verilirken, avukatların olay yerindeki istihbaratçıların dinlenmesi, sanık polislerin SEGBİS üzerinden değil doğrudan mahkemede hazır edilmesine talepleri ise reddedildi. 
 
 
Avukatların cinayetin işlendiği dönemde başbakan olan Ahmet Davutoğlu'nun dinlenmesi talebini daha önce reddeden mahkeme, bir sonraki celsede Davutoğlu’na adresinin tespit edilerek tanık olarak dinlenmesi için tebligat yollanmasına karar verdi. 
 
 
Mahkeme duruşmayı 13 Kasım'a erteledi. 
 
 
MA
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı