Tiyatro sanatçısı Orhan Aydın saldırıya uğradı
Haber
13 Eylül 2021 - Pazartesi 14:29
 
Tiyatro sanatçısı Orhan Aydın saldırıya uğradı
TKP tarafından düzenlenen mitinge katılmak için Kartal'a giden parti üyesi ve tiyatro sanatçısı Orhan Aydın, miting saatinden önce alanın yakınında bir kafede saldırıya uğradı. Geceyi hastanede geçiren Aydın, "Bu zorbalığa boyun eğeceğimizi düşünenler yanılıyor" dedi.
Gündem Haberi
Tiyatro sanatçısı Orhan Aydın saldırıya uğradı

FERSUDE - TKP, parti üyesi sanatçı Orhan Aydın’a miting günü bir kafede saldırı gerçekleştiğini duyurdu. Partinin açıklamasında, “Miting günü Kartal’da üyemiz Orhan Aydın’a bir kafede yapılan kalleşçe saldırının hesabını soracağız. Yoldaşımızın sağlık durumu iyi ve konuyla ilgili hukuki süreç başlatıldı. Gericilere asla boyun eğmeyeceğiz!” denildi.

 

‘ZORBALIĞA TESLİM OLACAĞIMIZI DÜŞÜNENLER YANILIYOR’ 

Orhan Aydın da saldırıya sosyal medya hesabından tepki göstererek, “Adaletin olmadığı yerde meydan çetelere, mafya bozuntularına, eli kanlı faşist katillere kalır. Gazetecilere yapılan saldırılardan sonra dün bana Kartal’da yapılan alçaklık tam da budur. Susup teslim olacağımızı bu zorbalığa boyun eğeceğimizi düşünenler yanılıyorlar” diye yazdı.

 

AYDIN, GECEYİ HASTENEDE GEÇİRDİ 

Olayla ilgili TELE 1’e konuşan Aydın, “Polisin bulgularına göre, planlı bir saldırı var. Şahsın daha önce de miting alanının çevresinde dolaşarak beni takip ettiği anlaşıldı” dedi.

 

Sağlık durumuna ilişkin bilgi veren Aydın, gözünde morluk ve yüzünün belli bölgelerinde çatlak oluştuğunu söyledi. Geceyi hastanede geçiren sanatçı, “Alçakça bir saldırıya uğradım. Bir ülkede eğer adalet yoksa, meydan eli kanlı faşistlere bırakılıyorsa olacak budur. Yakın tarihte gazetecilere yapılanlar, şimdi biz sanatçılara da yapılıyor. Teslim olacağımı düşünenler varsa, yanılıyorlar” dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı