Uluslararası Koalisyon'dan Rojava'ya askeri ve lojistik takviye
Haber
23 Mayıs 2022 - Pazartesi 12:11
 
Uluslararası Koalisyon'dan Rojava'ya askeri ve lojistik takviye
Suriye'de IŞİD’e karşı askeri operasyonlara devam eden Uluslararası Koalisyon, SDG'nin kontrolündeki bölgelere askeri ve lojistik takviye göndermeye devam ediyor.
Dünya Haberi
Uluslararası Koalisyon'dan Rojava'ya askeri ve lojistik takviye

FERSUDE - Mayıs ayı başlarında, Uluslararası Koalisyon'a ait askeri ve siyasi bir heyet, bölgedeki son gelişmeleri görüşmek üzere Kobanê’de "Kuzey ve Kuzeydoğu Suriye Özerk Yönetim" komutanlarıyla bir araya geldi. SOHR kaynaklarına göre heyet, bölgede faaliyet gösteren insani yardım kuruluşlarına destek sağlamanın yanı sıra Özerk Yönetim'e siyasi, askeri ve lojistik destek sağlayacağını vurguladı.

 

Uluslararası Koalisyon'un SDG ile ortaklaşarak gerçekleştirdiği operasyonları devam ederken, Koalisyona bağlı, askeri ve lojistik malzeme taşıyan 115 kamyon ve araç, Kürdistan Bölgesi'nden dört parti halinde Suriye'ye geçti.  

 

Son olarak Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) aktivistleri, Kürdistan bölgesinden Suriye'ye lojistik malzeme ve yakıt taşıyan 30 araçlık bir Uluslararası Koalisyon konvoyunun El-Velid geçişi üzerinden girdiğini ve Haseke vilayetindeki El-Şeddadi bölgesindeki askeri üslere doğru ilerlediğini bildirdi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı