Yüz yüze eğitim için imza kampanyası başlatıldı
Haber
19 Ağustos 2021 - Perşembe 16:11
 
Yüz yüze eğitim için imza kampanyası başlatıldı
Eğitim Sen, Veli Der, ÖVDER yüz yüze eğitimin başlaması için imza kampanyası başlattı.
Eğitim Haberi
Yüz yüze eğitim için imza kampanyası başlatıldı

FERSUDE - Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen), Veli Öğrenci Derneği (Veli-Der) ve Öğrenci Velileri Derneği (ÖVDER), salgın nedeniyle iki yıla yakındır öğrencilerin gördüğü uzaktan eğitim sistemine son verilerek, yüz yüze eğitimin başlaması için Karşıyaka çarşı girişinde stant açtı. Stantta okulların açılması için imza kampanyası başlatıldı.

 

'EĞİTİM TEMEL HAKTIR'

Stant alanında konuşan İzmir Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Veysel Beyazadam, yüz yüze eğitim için yetkililerin görevini yerine getirmesini isteyerek, "Öğrencilerin en temel ihtiyaçları olan beslenme, sağlık ve eğitim koşulları tüm sorunlarıyla devam ediyor.  Eğitim hakkı pekçok uluslararası belgede diğer insan haklarını en önemli koşulları olarak ilerliyor. Eğitim temel bir İnsan hakkı olması kamusal sorumluluğu yani devletin güvencesinde bir ayrım gözetilmeden yapılmış olması gerekir” diye belirtti.

 

İMZA KAMPANYASI

Eğitimin kendi kaderine terk edilecek bir durum olmadığını söyleyen Beyazadam, “Özellikle salgın sürecinde eğitime ayrılan bütçenin yetersizliği, öğretmen atamalarındaki yetmezlikler çocuklarımız adeta kaderlerine mahkum bırakılmaya çalışılmaktadır.  Yüz yüze eğitimin derhal başlaması için imza kampanyası başlatıyoruz" dedi.

Beyazadam, yüz yüze eğitim yapılıncaya dek eylemlerin süreceğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı