YAŞAM

Kardeşini cinsel istismar ile hamile bırakan ağabeye 30 yıl hapis: 'Kimden hamile bilmiyorum' dedi, ailesi şikayetçi olmadı

Konya'da 2 yıl boyunca lise öğrencisi 16 yaşındaki kardeşine 'cinsel istismarda' bulunan ve hamile bırakan R.E., 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı. çocuk ve olaydan bilgilerinin olmadığını belirten anne ile baba, R.E'den şikayetçi olmadıklarını söyledi.

Kardeşini cinsel istismar ile hamile bırakan ağabeye 30 yıl hapis: 'Kimden hamile bilmiyorum' dedi, ailesi şikayetçi olmadı
276 Toplam Gösterim

FERSUDE - Konya'da 2 yıl boyunca lise öğrencisi 16 yaşındaki kardeşine 'cinsel istismarda' bulunan ve hamile bırakan R.E., 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı. çocuk ve olaydan bilgilerinin olmadığını belirten anne ile baba, R.E'den şikayetçi olmadıklarını söyledi.

 
Konya'da lise 2. sınıf öğrencisi çocuk, geçen yıl mart ayında kaldığı öğrenci yurdundan karın ağrısı şikayetiyle hastaneye götürüldü. Yapılan kontrolde hamile olduğu ve doğumun yaklaştığı anlaşılan çocuk, sezaryen ameliyatına alındı.
DHA'nın haberine göre, anne karnında sıvı yutması nedeniyle öldüğü belirlenen bebek ameliyatla alındı. Hastane yetkililerin bilgi vermesi üzerine savcılık tarafından başlatılan soruşturmada ifadesine başvurulan çocuk, 2017 yılından beri ağabeyi R.E.'nin cinsel istismarına uğradığını anlattı.
Çocuk, yarıyıl tatili için eve gittiğinde ağabeyinin yine cinsel istismarda bulunmak istediğini, bu sırada karnının şişkinliğini görüp hamile olduğunu anladığını söyledi.
 
Çocuk, buna rağmen kendisine cinsel istismarda bulunmaya devam eden ağabeyinin hamileliğiyle ilgili, "Merak etme, ben halledeceğim bir şekilde" dediğini, korktuğu için de yaşadıklarını kimseye söyleyemediğini kaydetti.
 
Cinsel istismarı itiraf eden ağabey tutuklandı
 
Gözaltına alınan R.E., sorgusunda kardeşine cinsel istismarda bulunduğunu itiraf etti. R.E., tutuklanırken, çocuk devlet korumasına alındı.
  
'Hamileyken ilişkiye girmedim'
 
Seydişehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan R.E., kardeşiyle bir kez ilişkiye girdiğini, olay günü alkollü olduğu için hatırlamadığını, kardeşiyle ilişkilerinin gayet iyi olduğunu, veli toplantılarına kendisinin gittiğini öne sürdü.
 
İlişki için kardeşini zorlamadığını iddia eden R.E., "Kardeşimin bana karşı koyup koymadığını hatırlamıyorum. O hamileyken ilişkiye girmedim. Kimden hamile olduğunu bilmiyorum. Kardeşim sadece benimle ilişkiye girdiğini, başka kimseyle ilişki yaşamadığını, benden hamile kaldığını ve ne olacağını sordu. Ben de 'Merak etme, ben hallederim bir şekilde' dedim" diye konuştu.  
 
Çocuk ise ağabeyinden şikayetçi olmadı. Olaydan bilgilerinin olmadığını söyleyen anne K.E. ile baba S.E. de oğullarından şikayetçi olmadıklarını bildirdi.
Mahkeme heyeti görülen karar duruşmasında R.E.'ye 'çocuğa nitelikli cinsel istismar' suçundan 16 yıl hapis cezası verdi. Suçun birden fazla ve cebir kullanılarak işlenmesinden dolayı ceza 54 yıla kadar çıkartıldı, iyi hal indirimiyle de 45 yıla indirildi.
 
Ancak mahkeme heyeti, Türk Ceza Kanunu'nun 61. maddesinin 7. fıkrasında yer alan 'Süreli hapis cezasını gerektiren bir suçtan dolayı bu madde hükümlerine göre belirlenen sonuç ceza, 30 yıldan fazla olamaz' maddesi gereği cezayı 30 yıla düşürdü. 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE